جکی چان جایزه اسکار را به خانه برد

نویسنده:

۱۰:۵۰:۰۹

جکی چان، بازیگر محبوب فیلم‌های اکشن بعد از بازی در بیش از ۲۰۰ فیلم موفق به دریافت جایزه افتخاری اسکار شد.

چان کونگ-سانگ که بیشتر با نام حرفه‌ایش جکی چان شناخته می‌شود هنرمند هنرهای رزمی، بازیگر، کارگردان، تهیه کننده، بدل‌کار و خواننده، متولد هنگ کونگ است. او که ۶۲ سال دارد، بالاخره موفق شد جایزه اسکار را به دست آورد. جایزه‌ای که وقتی ۲۳ سال پیش در خانه سیلوستر استالون دید، همواره در آرزویش بود.

 

این جایزه افتخاری روز شنبه و در مراسم گاوِرنِرز که در لس آنجاس برگزار شد، به چان تعلق گرفت. جایزه را کریس تاکر، هم‌بازیش در فیلم ساعت شلوغی، میشل یو و تام هنکس به او اهدا کردند. در این مراسم بازیگرانی چون دنزل واشنگتن، لوپیتا نیونگو، نیکول کیدمن، اما استون، رایان رینالدز، ایمی آدامز و بسیاری دیگر حضور داشتند.

 

جکی چان در طی دهه‌های متوالی یکی از شخصیت محبوب صنعت سینما بوده اما هیچ‌وقت برای دریافت هیچ جایزه اسکاری نامزد نشده است. او هنگامی که جایزه را دریافت کرد در سخنرانی خود گفت: «بالاخره بعد از ۵۶ سال فعالیت در صنعت فیلم‌سازی، بعد از ساختن بیشتر از ۲۰۰ فیلم، بعد از شکستن تعداد زیادی استخوان، موفق شدم! همچنان به فیلم ساختن ادامه می‌دهم، از پنجره‌ها بیرون می‌پرم و لگد و مشت می‌زنم و استخوان‌هایم را می‌شکنم!»

 

در این مراسم همچنین آن وی. کوت تدوینگر، لین استالمستر کارگردان و فردریک وایزمن مستندساز جایزه‌های افتخاری اسکار را دریافت کردند.

برگرفته از
independent
لینک کوتاه