«22 Jump Street» پرفروش‌ترین فیلم این آخر هفته

نویسنده:

۰۶:۴۳:۳۸

فیلم کمدی-پلیسی 22 Jump Street، با بازی جونا هیل و چنینگ تاتوم در نقش دو پلیس مخفی، در اکران آخر هفته خود موفق به فروشی معادل 60 میلیون دلار در گیشه‌ها شد. این فیلم ادامه‌ای بر فیلم موفق 21 Jump Street (2012) است.
فیلم انیمیشن How to Train Your Dragon 2 نیز با اولین اکران خود در این آخر هفته با فروشی معادل 50میلیون دلار در رده دوم قرار گرفت.

فیلم صدرنشین هفته پیش، The Fault in Our Stars با بازی شیلین وودلی در نقش دختری سرطانی، با فروش کلی 81میلیون دلار، این هفته به رده پنجم سقوط کرد.
ملفیسنت دیسنی همچنان مقام خود را در رده سوم حفظ کرده و فیلم علمی تخیلی Edge of Tomorrow با بازی تام کروز در رده چهارم قرار دارد.
به گفته سونی پیکچرز کمپانی سازنده فیلم 22 Jump Street، این فیلم دومین فیلم پرفروش کمدی(با درجه R) در تاریخ سینما است. این فیلم با فروش اولیه 60 میلیون دلار بعد از فیلم کمدی The Hangover 2 قرار می‌گیرد که در سال 2011 اکران شد و در اکران آخر هفته خود نزدیک به 86 میلیون دلار فروش کرد.
کمپانی فاکس قرن بیستم، تهیه کننده How to Train Your Dragon 2، می‌گوید که فروش این فیلم خارق‌العاده بوده و آنها انتظار فروشی در حدود 45 تا 48 میلیون دلار را داشته‌اند.
به نظر یکی از تحلیل‌گران باکس آفیس، اینکه دو فیلم به صورت هم‌زمان فروش این‌چنین بالایی را در آخر هفته تجربه کنند بسیار نادر است. اما این اتفاق سه بار دیگر هم افتاده است و در هر سه مورد، یک فیلم انیمیشن رقیب دیگری بوده است: سال گذشته  با دو فیلم Monsters University و World War Z، سال 2012 با فیلم های Madagascar 3 و Prometheus و در آخر دو فیلم Wall-E و Wanted در سال 2008 که با هم اکران شدند.
 

پریا پورمند

برگرفته از
22 Jump Street
لینک کوتاه
برچسب ها