نمایش اتومبیل‌های پورشه در «North Carolina Art Museum»

نویسنده:

۰۸:۵۴:۴۷

 

استیو مک‌کویین با پورشه‌ها مسابقه می‌داد و جیمز دین با یکی از این ماشین‌ها تصادف کرد، جری ساین‌فلد و جی لنو چندین مدل پورشه داشتند و با آن ها مسافرت می‌کردند و از سرعت بالای این ماشین‌ها لذت می‌بردند.
با اینکه این ماشین ها به طور دقیق "اثر هنری" محسوب نمی‌شوند.، پورشه شاهکار متمایز، آیرودینامیک، سبک وزن و جذاب مهندسی آلمانی، توسط بیشتر مردم یک اثر هنری تلقی می‌شود.
به گفته لارنس ویلر مدیر این موزه، این نمایشگاه که"Porsche by Design: Seducing Speed" نام دارد، اولین نمایشگاه با موضوع طراحی در این موزه است و موزه هنر کارولینای شمالی اولین موزه‌ای خواهد بود که توجه خود را به یک برند خاص ماشین معطوف خواهد کرد.
پورشه روند زیبا و جذاب طراحی و مهندسی خود را در طی چندین دهه حفظ کرده و این یکی از تم‌های اصلی برگزاری این نمایشگاه است. به گفته کن گراس برگزار کننده این نمایشگاه "پورشه در ساخت و طراحی ماشین‌های خود نگاهی بسیار متمایز و شاخص دارد."
این ویژگی-طراحی نرم و زیبا و آیرودینامیک- در اولین خودرویی که در این نمایشگاه نمایش داده می‌شود بسیار محسوس است: 1938/39 Type 64 Berlin-Rom Racer که توسط بنیانگذار شرکت پورشه "فردیناند پورشه" طراحی شده است.
دیگر پورشه‌هایی که در این نمایشگاه برای بازدید آورده خواهند شد، 356 Gmund of 1949 که خودرویی کاملا دست ساز است، Type 550 اولین ماشین مسابقه‌ای این شرکت، 1958 Speedster 1600 Super ماشین مسابقه‌ای که توسط "استیو مک کویین" استفاده می‌شد و اکنون به پسر او "چاد مک کویین" تعلق دارد. همچنین خودروی psychedelic Porsche Type 356C متعلق به جنیس جاپلین و تعدادی دیگر از ماشین های مسابقه‌ای پورشه که همگی زیبایی منحصر به فرد این ماشین‌ها را در طراحی به نمایش می‌گذارند.


 

پریا پورمند
 

برگرفته از
North Carolina Art Museum
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه