طراحی برای ساخت شهری شناور بر روی آب در چین

نویسنده:

۰۹:۴۴:۵۴

در دهه جدید ٣٥٠ میلیون نفر به جمعیت حاشیه نشین چین اضافه خواهد شد. دولت چین برای اسکان دادن این جمعیت نیاز به 5 میلیارد متر مربع زمین و ساختن صدها شهر جدید دارد. این درحالیست که با افزاد جمعیت زمین قابل استفاده هم کمتر می‌شود. به خصوص در اطراف شهرهای بزرگ که مردم بیشتر خواستار زندگی در حاشیه آن‌ها هستند. راه حل چین برای این مشکل، ساختن شهرهای جدید بر روی آب است.
شهر شناوری که توسط AT Design Office طراحی شده و توسط شرکت چینی CCCC ساخته خواهد شد، سال دیگر مراحل ساخت را در مقیاسی اولیه شروع خواهد کرد.
آنتونی فان، یکی از مهندسین شرکت طراحی AT Design Office می‌گوید: "وقتی برای اولین بار ارباب رجوع در این مورد با ما صحبت کرد، تا زمانی که تکنولوژی که آن‌ها در اختیار دارند را ندیده بودم فکر نمی‌کردم این موضوع حقیقت داشته باشد."
شرکت CCCC در حال حاضر مشغول ساخت پلی به درازای 31 مایل از هنگ کنگ تا ماکائو است. این شرکت از تکنولوژی استفاده شده در ساخت این پل برای ساختن شهر شناور استفاده خواهد کرد.
بلوک‌های بزرگ و پیش ساخته شده به مساحت 10 کیلومتر مربع پایه این جزیره را تشکیل خواهند داد و هر آنچه که بر روی زمین انتظار یافتن آن را دارید بر روی این جزیره نیز خواهید یافت. در تئوری ساکنان می‌توانند تمام وقت خود را در این جزیره صرف کنند.
یه گفته آنتونی فان، مردم در این جزیره می‌توانند کار پیدا کنند و زندگی کاملا عادی را داشته باشند. کار، خانه و پارک‌های تفریحاتی همه در این جزیره شناور وجود خواهند داشت.
فضاهای سبز در دور تا دور این جزیره در سطح بالایی و همچنین در سطح زیرین وجود خواهند داشت و باغ های عمودی شکلی این دو لایه بالایی و پایینی را بهم وصل می‌کنند. همچنین این باغ‌ها محلی برای سوار و پیاده شدن به زیردریایی‌هایی خواهند بود که مسافران بین شهری را در بخش‌های مختلف جزیره جابه جا خواهند کرد.
در این طرح انرژی مورد استفاده در این جزیره، انرژی بدست آمده از جزر و مد دریا خواهد بود و زمین های کشاورزی در حاشیه جزیره غذا را تامین خواهند کرد.
آنتونی فان می‌گوید: "این جزیره با تغییرات آب و هوایی و تغییرات سطح دریا هماهنگ خواهد شد. ما به فکر این هستیم که با اجرای موفق این پروژه پناهگاهی برای انسان‌ها در زمانی که شرایط محیطی زمین بدتر شود بسازیم."
 
با اینکه اجرای چنین پروژه‌ای بسیار رویایی به نظر می‌رسد، یک شرکت چینی در حال بررسی ابن طرح برای ساخت است و تست برای اجرای این پروژه را در سال 2015 شروع خواهد کرد.

پریا پورمند
برگرفته از
شهری شناور بر روی آب در چین
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “طراحی برای ساخت شهری شناور بر روی آب در چین”