اتوبوس‌های برقی TOSA + ویدیو

نویسنده:

۰۳:۳۲:۰۸


این اتوبوس‌های برقی می‌توانند در هر ایستگاه در مدت زمانی که برای سوار و یا پیاده شدن مسافران طول می‌کشد شارژ شوند. این اتوبوس‌های برقی برای تولید بی سر و صدای گازهای گلخانه‌ای از هوا بسیار مناسب هستند.
بسیاری از این وسایل نقلیه بزرگ برای حرکت در مسیرهای مشخص شده خود، به خطوط هوایی برق متصل هستند. این خطوط هوایی برق که نمای خیلی خوبی هم ندارند، برای نصب به مقدار زیادی از عملیات زیرساختی نیاز دارند.
اما شما به محض سوار شدن بر این اتوبوس‌ها، از تماشای منظره ناخوشایند این خطوط برق در بالای سر خود خلاص خواهید شد.
در ژنو، سوئیس، بهینه سازی تقویت سیستم اتوبوس برقی  TOSA، یک پروژه آزمایشی برای تست کردن اتوبوس‌های برقی است که با استفاده از یک روش غیر معمول بتوان شارژ آن‌ها را مدت زمان بیشتری نگه داشت. هدف پروژه TOSA در اصل تعیین و به کارگیری کارآمدترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای استفاده از  اتوبوس‌های برقی در سیستم‌های حمل و نقل عمومی است.
این اتوبوس‌های مجهز دارای یک بسته باتری در بالای خودرو می‌باشند؛ زمانی که اتوبوس به ایستگاه‌های مشخص می‌رسد، آن را از طریق یک بازوی روباتیک به آنچه در واقع یک حوض الکتریکیست متصل می‌نماید.
هر کدام از این اتوبوس‌ها می‌توانند تعداد 133 مسافر را با خود حمل کنند.
هر  مرحله شارژ سریع 15 ثانیه‌ای کمک می کند تا شارژ اتوبوس برای حرکت یک روز کامل حفظ شود.
این شارژهای سریع برای رساندن اتوبوس تا ایستگاه مشخص شده بعدی که معمولاً ما بین هر چند تا ایستگاه معمولی واقع شده‌اند کافیست.
این پروزه توسط ABB، یک شرکت شناخته شده مستقر در زوریخ در زمینه توسعه رباتیک و فن‌آوری برق و اتوماسیون و با مشارکت مؤسسه تکنولوژی سوئیسی École Polytechnique fédérale de Lausanne ، طرح ریزی و ارائه شد.
برای رسیدن به این مرحله از آزمون، نیاز است از یک فرمول پیچیده ریاضی استفاده شود که در برآورد، بررسی و مدیریت مقادیر متغیر محاسباتی؛ از هزینه‌های باتری گرفته تا قرارگیری ایستگاه‌های شارژکننده در مسیرهای برقی به کار گرفته شود.
انتظار می‌رود ژنو اولین شهری باشد که تا تاریخ تخمینی 2017، خطوط اتوبوسی TOSA  را به عنوان بخشی از خدمات حمل و نقل معین و عادی خود بپذیرد و از آن استفاده نماید.


ماجده محمدی

برگرفته از
اتوبوس‌های برقی TOSA
لینک کوتاه
برچسب ها