فراخوان ۷۰ هزار شاسی‌بلند کیا اسپورتیج

نویسنده:

۰۳:۲۰:۴۱

شرکت کیا بیش از ۷۰ هزار دستگاه شاسی‌بلند اسپورتیج را به دلیل اتصالی در سیستم ABS فراخوان کرد.

خطر اتصالی در ماژول کنترل ABS باعث شد تا شرکت کیا ۷۱٬۷۰۴ دستگاه شاسی‌بلند اسپورتیج را در ایالات‌متحده آمریکا فراخوان کند.

طبق گفته وزارت ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، پوشش همبست برقی سیمی در واحد کنترل الکترونیکی هیدرولیک (HECU) این اتومبیل‌ها احتمالاً به خوبی درزگیری نشده، در نتیجه آب وارد بورد مداری HECU می‌شود. این موضوع ممکن است باعث بروز اتصال شده و منجر به آتش گرفتن محفظه موتور شود.

تحقیقات در این مورد زمانی شروع شد که شرکت کیا گزارشی از یک مورد آتش گرفتن یک اسپورتیج مدل ۲۰۰۸ در ماه آوریل دریافت کرد. ظاهراً این اتومبیل در حالی که جلوی در پارک بوده، آتش گرفته است. شرکت کیا با همکاری شرکت تأمین‌کننده قطعاتی به نام ماندو تصمیم گرفت منبع مشکل را پیدا کند. در نتیجه اتومبیل‌هایی که احتمالاً دچار مشکل هستند را فراخوان کرده است.

در همین راستا به نمایندگی‌های فروش کیا اعلام شده تا پین‌های اتصال مرتبط را بررسی کنند تا پوسیده نباشند. کل HECU اتومبیل‌هایی که پین‌هایشان پوسیده شده، تعویض خواهد شد؛ اما در آن‌هایی که پوسیدگی ندارند، تنها پوشش اتصال موردنظر تعویض خواهد شد. این کمپین قرار است طی ماه جاری اجرا شود.

در حال حاضر نسل چهارم اسپورتیج ارائه شده است. این فراخوان به نسل دوم این اتومبیل به ویژه مدل‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ که بین ۹ آگوست سال ۲۰۰۷ و ۱۳ ماه مه ۲۰۰۹ تولید شده‌اند، مربوط می‌شود.

برگرفته از
carscoops
لینک کوتاه

دیدگاه