اخباری جدید از دنیای «آواتار»

نویسنده:

۰۸:۳۴:۰۲


آواتار که در سال 2009 اکران شد در کل جهان به فروشی حدود 3میلیارد دلار دست پیدا کرد و عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را گرفت. از آن زمان تا کنون جیمر کامرون کارگردان این فیلم، سرگرم آماده شدن برای ساختن 3 فیلم جدید در ادامه «آواتار» بوده است.

جان لاندا تهیه‌کننده جیمز کامرون در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز در مورد برنامه‌های جیمز کامرون برای ساخت ادامه آواتار می‌گوید: "جیمز همیشه در زندگیش یک کاشف بوده،  این کار را در فیلم‌هایش هم می‌کند." به گفته او، نوشتن فیلمنامه‌های این 3 فیلم تقریبا تمام شده و شروع ساخت فیلم در سال جاری شروع خواهد شد. هر سه این فیلم‌ها به صورت همزمان فیلم برداری می‌شوند تا در تاریخ‌های اعلام شده –دسامبر 2016، 2017 و 2018- آماده اکران شوند.
فیلمنامه اولین فیلم توسط Rick Jaffa و Amanda Silver نویسندگان فیلم Rise of the Planet of the Apes نوشته خواهد شد. نوشتن فیلمنامه فیلم دوم بر عهده Josh Friedman خالق سریال تلویزیونی Terminator: The Sarah Connor و فیلم سوم بر عهده Shane Salerno، نویسنده فیلم Armageddon است. تمامی این نویسندگان 5 ماه با جیمز کامرون کار کرده‌اند تا 1500 صفحه از نوشته‌های او را تبدیل به  فیلمنامه کنند.
در این 3 فیلم ما داستان دو شخصیت اصلی فیلم قبلی را دنبال خواهیم کرد. تماشاگران از سرنوشت Neytiri شاهزاده Na’vi(با بازی زو سالاندا) و جیک سالی(سرباز نیروی دریایی با بازی سم ورتینگتون) و زندگی آن‌ها با یکدیگر آگاه می‌شوند.
گفته شده که این فیلم‌ها ممکن است صحنه‌هایی از دنیای زیر آب سیاره پاندورا را به ما نشان بدهند که نشان از علاقه زیاد کارون به دنیای زیر آب دارد. جان لاندا این شایعات را تایید و یا رد نکرده اما می‌گوید: "داشتن صحنه‌های دیالوگ دار در زیر آب کمی سخت است."
جلوه‌های ویژه این فیلم خارق‌العاده خواهد بود. Jim Gianopulos مدیرعامل استودیو "آواتار" کمپانی فاکس قرن بیستم، به تایمز گفته است که فیلم‌سازان به دنبال استفاده از تکنولوژی virtual-reality در این فیلم‌ها هستند. ولی مشخص نیست که این تکنولوژی به طور مستقیم در خود فیلم، یا در پروژه‌های فرعی مربوط به آن استفاده خواهد شد.
کامرون می‌گوید بودجه ساختن این سه فیلم را کمتر از یک میلیارد دلار برآورد کرده‌است. با این حال مقدار دقیق بودجه فیلم‌ها تا زمان تکمیل فیلمنامه‌ها مشخص نیست.(به گفته مسئولان استودیو، بودجه اولین فیلم آواتار در حدود 237میلیون دلار بوده‌است.) بیشتر جلوه‌های ویژه فیلم در ساحل منهتن، استودیو کالیفرنیا ساخته خواهد شد و فیلمبرداری اصلی فیلم در نقاط مختلف نیوزلند انجام می‌شود. با این حال جیمز کامرون به صرفه جویی معروف نیست و تایتانیک(1997) بر خلاف آنچه که جیمز کامرون برآورد می‌کرد بیشتر از 200میلیون دلار در آن سال خرج برداشت.
همچنین گفته شده که ما می‌توانیم منتظر پروژه‌های آواتاری به غیر از فیلم باشیم! تعدادی کتاب به قلم استیون گولد، جاذبه تفریحی با تم سیاره پاندورا در Disney World’s Animal Kingdom(که در سال 2017 افتتاح می‌شود) و نمایشی که سال بعد در سیرک دو سولیه اجرا می‌شود. به گزارش تایمز، کامرون قصد دارد تا دنیای آواتار را در طی 20 سال آینده با کمک رسانه‌های مختلف(که تعدادی از آنها هنوز اختراع هم نشده) به ما نشان دهد.

پریا پورمند

برگرفته از
آواتار
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه