موتورهای برقی Harley-Davidson + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۱۶:۳۸

در کنار بازار اتومبیل های الکتریکی (یا همان ماشین های برقی) کم کم داستان موتورسیکلت های الکتریکی هم با ورود نامهای دیرآشنای این صنعت، جذابیت خاص خود را پیدا می کند. مخصوصا اینکه هارلی دیویدسن تنها یک برند و نام برای نوعی موتورسیکلت نیست. بلکه نمادی است که بیش از هر چیز مردان خشن و تنومند با ریش و خالکوبی را به ذهن متبادر می سازد که بر موتورسیکلتهای غول پیکر سوار شده اند. و البته این نام با موتورهای دو سیلندر وی شکل و جاده های بی انتها نیز گره خورده است. جایی که موتورهای الکتریکی تنها یک مضحکه و ملعبه به نظر می رسند.

اما این بار هم شرکت هارلی دیویدسن به خوبی از پس دفاع از نام بلند آوازه اش بر آمده است. LiveWire اولین موتورسیکلت دو چرخ برقی تولید شده در شهر میلواکی است. آخرین مخلوق هارلی دیویدسن زودتر از آنکه شما این جمله را تمام کنید (کمی بیشتر از ٤ ثانیه)، از سرعت ٠ به ١٠٠ کیلومتر در ساعت می رسد. این موتورسیکلت نه تنها جدیدترین محصول این شرکت، بلکه اولین موتور کاملا الکتریکی است که توسط این کمپانی سرشناس آمریکایی تولید می شود.

متیو لوتیچ، رئیس و مدیر اجرایی هارلی دیویدسن می گوید: «به عنوان یک شرکت، ما همیشه به دنبال استحکام، آزادی و قدرت به طور همزمان بوده ایم.»
وی می افزاید: «آمریکا اکنون در بهترین زمان بازسازی خود است و هارلی دیویدسن هم همانند تمام دورانهای تاریخی اش، خودش را بازاختراع و از نو سازماندهی کرده است. پروژه LiveWire هم یکی از همان نقاط تاریخی برجسته ظهور خواست و هدایت مشتری در شرکت ما است»
جف ریچلن، رئیس بخش مهندسی شرکت می گوید: «این نه تنها یک موتور خارق العاده است، بلکه یکی از بزرگترین و عالی ترین محصولات ما است که این بار الکتریکی عرضه شده است.»
مشخصات فنی این موتورسیکلت نشان می دهد که با قدرت ٧٤ اسب بخار و گشتاور ٧٠ نیوتن-متر می تواند به حداکثر سرعت ١٤٨ کیلومتر بر ساعت دست یابد. هرچند که با این سرعت تنها می توانید مسافت ٨٥ کیلومتری را بپیمایید و پس از آن به یک توقف ٣.٥ ساعته برای شارژ باتری ها نیاز دارید.
 البته گفتنی است این اعداد متعلق به نمونه های اولیه است که از هفته آینده تور آمریکا گردی خود را آغاز می کنند و ممکن است در تولید انبوه تغییرات بهتری را هم شاهد باشید. ریچلن می گوید: «LiveWire یک برنامه در حال تکامل است و بر اساس آنچه که مشتریانمان به دنبال آن هستند، می تواند تغییر کند.»
به هر صورت هارلی دیویدسن اولین شرکتی نیست که موتورسیکلت برقی را روانه بازار می کند. و اکنون تقاضا در بازار آمریکا نیز پایین تر از آن چیزی است که فروشندگان توقع دارند. در حال حاضر پرفروشترین موتورسیکلت برقی آمریکا با نام Zero محصول کارخانه Santa Cruz است که تنها چند هزار دستگاه در سال خریدار می یابد. 
البته به نظر می رسد کمپانی هارلی دیویدسن رویکردی را در پیش گرفته که جدیدترین پروژه این شرکت مسیر درست جذب تقاضای بازار را بپیماید: «ما تا کنون تجربه سواری بی نقصی را در تمامی محصولات تولیدی مان فراهم آورده ایم و اکنون مشتریان با گفتن اینکه چه چیزی بیش از همه برای شان اهمیت دارد، هدایت گر ما خواهند بود. زیرا تکنولوژی موتورسیکلت های الکتریکی بسیار نوپا و به سرعت در حال تغییر است. ما تلاش می کنیم که هر چه بیشتر از موتورسواران یاد بگیریم و طی پروژه LiveWire Experience به درک کاملی از معنای موفقیت در این بازار و البته تکامل تکنولوژی مان برسیم.»


برگرفته از
Harley-Davidson
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه