ردای پارازیت‌ گیر

نویسنده:

۰۹:۲۵:۳۸

اگر همیشه در آرزوی آن بوده‌اید که یک ردای نامرئی مانند هری پاتر داشته باشید اما این خواسته از نظر خودتان و بقیه کاملاً عجیب غریب و نشدنی به نظر می‌رسید، اکنون این آرزوی شما به حقیقت پیوسته است!

یک شرکت معماری اتریشی به نام کوپ- هیملبلاو  ردای لباس مانندی را طراحی کرده است که به وسیله آن می‌توان پارازیت‌هایی که قصد ایجاد اختلال در موبایل شما دارند را  بگیرید.
این ردای فوق‌العاده و منحصر به فرد به نحوی عمل می‌کند که امواج رادیویی پارازیت انداز را دفع می‌کند، یعنی با قرار دادن موبایل داخل جیب‌تان می‌توانید از این ردا به عنوان پارازیت‌گیر استفاده کنید و در جاهایی که اختلال امواج رادیویی ایجاد می‌شود به وسیله این ردا، حملات پارازیتی را دفع نمایید.
نکته بسیار جالب دیگر در مورد این ردا این است که طراحی آن به شکلیست که ردیابی آن به وسیله چیزهایی مانند موتورهای جستجو و یا نرم‌افزارهای ردیابی غیر ممکن است.
فابریک فلزی که در این ردا به نحو گسترده‌ای جاسازی شده، با هر نوع امواج رادیویی پارازیت انداز مبارزه می‌کند و پوشنده لباس را از به اشتراک گذاری ناخواسته اطلاعات موجود بر روی موبایلش محافظت می‌کند.
یکی از ویژگی‌های مفید این ردا، طرح و نقش ناصاف آن است که همچون یک لباس مبدل در مقابل هکرهای احتمالی و دزدها عمل می‌کند. طرح موج‌دار و دایره‌ای این ردا، توهمی از اجزای عجیب و غریب بدن می‌دهد که ظاهر فیزیکی فرد را عیان و در آن واحد پنهان می‌سازد.
صرفنظر از این‌که کسی اقدام به خرید این ردای پارازیت گیر بکند یا نه، قطعاً طراحی و ارائه این لباس، اقدامی دیگر در جهت حفظ حریم خصوصی و نشان دادن اهمیت غیر قابل انکار و بسیار بالای آن به شمار می‌رود.

ماجده محمدی

برگرفته از
ردای پارازیت‌ گیر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه