ادغام ٢ شرکت بزرگ تولیدکننده رایانه

نویسنده:

۱۱:۰۱:۳۶

به گزارش فارس به نقل از دی‌جی‌تایمز، شایعات منتشر شده حاکی از آن است که دو شرکت Asustek Computer و Acer شرایط لازم برای ادغام شدن با یکدیگر را بررسی می‌کنند تا بازار IT در کشور تایوان یکی از بزرگترین تحولات خود را تجربه کند.

 در حالی که این روزها احتمال ادغام این دو شرکت بزرگ تولیدکننده رایانه بالا گرفته است، کارشناسان بر این باورند که این کار می‌تواند اثرات اندکی برجا بگذارد.

"جانی شیه"(Jonney Shih) مدیرعامل شرکت Asustek در پاسخ به شایعات منتشر شده اعلام کرد که شرکت او درهای خود را برای چنین ادغامی باز گذاشته است.

لازم به ذکر است که در کنار این گفته‌ها Acer از اعلام هرگونه خبر در این زمینه خودداری کرد و در مقابل توضیح داد که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ادغام با شرکت دیگری را در دست ندارد و در این راستا هیچ شرکت دیگر یا بانک‌های سرمایه‌گذاری برای این کار اقدام رسمی نکرده‌اند.

این شایعات از سوی بانک‌های بین‌المللی سرمایه‌گذاری منتشر شده است که بر اساس آن گفته می‌شود شرکت چینی لنوو یا شرکت Asustek قصد خرید Acer را دارند تا با پرداخت اندک بتوانند این برند تجاری بزرگ در عرصه رایانه‌های شخصی را از آن خود کنند.

البته باید توجه داشت که این ادغام نمی‌تواند اثرات قابل ملاحظه‌ای بر این بازار بگذارد. نخستین مسئله در این زمینه این است که بیشتر محصولات Asustek و Acer بازار رایانه‌های شخصی را تحت پوشش قرار می‌دهند و این در حالی است که Acer بیشتر بر نوت‌بوک‌ها و رایانه‌های رومیزی تمرکز دارد.

این در حالی است که شرکت Asustek علاوه بر تولید رایانه‌های شخصی، فعالیت قابل ملاحظه‌ای در حوزه تامین قطعات رایانه‌ای انجام می‌دهد که از جمله تولیدات آن می‌توان به کارت‌های گرافیکی و مادربوردها اشاره کرد.

با توجه به اینکه دو شرکت یاد شده هم‌اکنون هیچ همکاری را با یکدیگر انجام نمی‌دهند، ادغام آن‌ها با یکدیگر می‌تواند خط تولید هر یک از شرکت‌ها را تقویت کند.

برگرفته از
Acer و Asustek
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه