٦ اتومبیل خارق العاده برای پلیس‌های ماشین سوار

نویسنده:

۰۹:۳۰:۱۴


مطمئنا همه عاشق این ایده هستند که پلیس همانند عقابی تیز پرواز در خیابان و جاده ها با سوپرماشین ها به تعقیب خلافکاران بپردازد. اما به نظر می رسد که این اتومبیل های فوق گران دو نفره بیش از آنکه واقعا به درد کارهای پلیسی بخورند، برای نمایش و سرگرمی خوب هستند.
 
هرچند که نمونه هایی مانند لامبورگینی گالاردو برای خدمت در نیروی پلیس ایتالیا به ابزارهای جانبی کارآمدی همچون یخچال ویژه جابجایی اعضای بدن و ضربان ساز قلب مجهز شده اند. ولی حتی با یک راننده توانا و مستعد هم سخت است که لامبورگینی را مناسب کارهای دشوار پلیسی تصور کرد. بله این اتومبیل بسیار سریع است. اما احتمالا با هر چاله ای در خیابان یا سرعت گیری روی آسفالت، لامبورگینی تقریبا غیر قابل استفاده می شود و مناسب تعقیب و گریزهای سریع نیست. و البته صندلی اضافه یا جعبه ای هم برای حمل متهمان ندارد!
 
با کمی تفکر درباره نیازهای اصلی یک اتومبیل پلیس، می توان لیستی از خودروهای بسیار عالی را تهیه کرد که به تاخت و تاز در جاده و خیابان بپردازند. مدل هایی که آنقدر سریع باشند تا هر ماشین گزیزپایی را در خیابان ها به دام بیندازند و البته از نظر مصرف سوخت نیز به صرفه باشند. به علاوه اینکه صندلی عقب برای سواری متهمان دست بند زده هم مهیا باشد.
 
١- کادیلاک CTS-V Wagon

با قدرت ٥٥٦ اسب بخار و ترمزهای برمبو، کادیلات سی تی اس-وی واگن رکورد ٠ تا ١٠٠ کمتر از ٤ ثانیه را از آن خود کرده است.  یعنی اینکه پلیس می تواند به شکلی کاملا نامحسوس روی سر مجرمان خراب شود.
 
٢- اسمارت فورتو

 در ماموریت های شهری، Smart fortwo جمع و جور می تواند بسیار کاربردی تر از Crown Victoria شرکت فورد باشد. این اتومبیل می تواند به خوبی از میان ترافیک راه خود را باز کند و حتی هنگامی که افسر محترم آن را دوبل پارک کند، چندان موجب ازدحام و راه بندان نمی شود.
 
٣- نسخه ST فورد فیستا:

یک انتخاب کوچک اما فوق العاده کاربردی دیگر، Ford Fiesta مدل اس تی است. یک خودرو هاچ بک ارزان قیمت که در تعقیب و گریزها، رانندگان دوره دیده را حسابی به وجد می آورد. وزن ١٢٤٧ کیلوگرمی این اتومبیل بدان معنی است که موتور ١٩٧ اسب بخاری آن قادر خواهد بدون هیچ سستی و کاهلی بار تجهیزات اضافی پلیس را هم به دوش بکشد.
 
٤- مرسدس بنز ML63 AMG 

 

کسانی که سریال آمریکایی COPS را دیده باشند، حتما می دانند گاهی اوقات تعقیب و گریزها ممکن است به جاده های خاکی و خیابانهای سنگفرش یا حتی چمنزارها کشیده شوند. در این مکان ها مطمئنا هیچ چیز مثل موتور ٥٥٠ اسب بخاری مرسدس بنز ML63 AMG، نیروهای پلیس را شاد نخواهد کرد. این اتومبیل در کمتر از ٥ ثانیه، از حالت سکون به سرعت ١٠٠ کیلومتر در ساعت می رسد. علاوه بر این بخش حمل بار آن فضای بسیار خوب ١.٢ متر مربعی را فراهم می آورد.
 
 
٥- مزدا 3

 

اگرچه همه بخش های پلیس اینقدر خوش شانس نیستند که ویرون یا آئودی اس ٨ داشته باشند، اما مزدا 3 هم می تواند یک جایگزین قدرتمند و جمع و جور برای فعالیت های روزانه پلیسی باشد. البته اداره پلیس باید خودش را برای هزینه سوخت موتور ٤ سیلندر مستقیم ٢.٥ لیتری آن آماده کنند تا از قدرت ١٨٤ اسب بخاری اش لذت ببرند. و البته پاسبانهای زمستان گرد هم مطمئنا در جاده های برفی و یخ زده، خود را مدیون سیستم دیفرانسیل جلوی Mazda 3 خواهند یافت.
 
٦-  آئودی S8

اگر چه این خودرو کمتر از آئودی R8 زیر پای تونی استارک (آیرون من٢) در ذهن ها باقی مانده، اما این سدان لوکس با اینکه خودش را در رده اتومبیل های زیبای دراز قامت جای داده، با موتور ٥٢٠ اسب بخار هشت سیلندر وی شکل می تواند در کمتر از ٤ ثانیه سرعتش را به ١٠٠ کیلومتر برساند.

برگرفته از
اتومبیل خارق العاده برای پلیس‌
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه