ملاقات با فولکس واگن بیتل ٥٤٤ اسب بخاری، ارابه ای ویژه مسابقات

نویسنده:

۰۳:۳۱:۱۹

 

اما این همه داستان نیست و هرساله مدلهای جدیدی از این خودرو به بازارهای جهانی عرضه می‌شود. حالا هم تیم اتومبیل رانی Andretti RX شرکت فولکس واگن یک بیتل جدید را با قدرت موتور بسیار بیشتر و حتی ظاهری عصبانی‌تر راهی بازار کند.
 
بله این بار قورباغه فولکس واگن حسابی عصبانی است. آنقدر عصبانی که با قدرت ٥٤٤ اسب بخار به پیست مسابقه یورش خواهد برد. و از همه مهمتر اینکه قرار است تیم رالی Andretti  فولکس واگن، این بیتل سفید رنگ را در میدان قهرمانی Red Bull GRC به تاخت درآورد.
 
این قورباغه خشمگین درون خود یک موتور ١.٦ لیتری ٤ سیلندر با خنک کننده درونی و توربوشارژ قدرتمند را جای داده و می‌تواند قدرت خارق العاده ٥٤٤ اسب بخاری را تامین کند. البته گیربکس متوالی ٦ سرعته و سیستم انتقال نیرو ویژه تمام چرخها را نیز نباید از خاطر برد که لغزش‌های تولیدی به دلیل تفاوت میان چرخ های جلو و عقب را کنترل می‌کند.
 
از دیگر تجهیزات این اتومبیل می‌توان به کمک فنرهای ZF، ترمزهای بادی با قطر ١٤ اینچ در جلو و ١١.٨ اینچ در عقب و کالیپرهای آلومینیومی اشاره کرد که وظیفه کنترل سرعت چرخ‌های ١٧ اینچی را بر عهده دارند. همچنین  نمی‌توان بال پشتی غول آسای آن را از قلم انداخت، زیرا از ضروریات یک اتومبیل ورزشی است. نهایتا هم اینکه با وزن ١٢١٠ کیلویی به شکل قابل توجهی از بیتل‌های معمولی چاقتر شده است.
 
این قورباغه خوش تیپ تنها ٢.١ ثانیه بعد از حرکت می‌تواند سرعت خود را به ١٠٠ کیلومتر در ساعت برساند. شما نمی‌خواهید دوری با آن بزنید؟


برگرفته از
فولکس واگن بیتل ٥٤٤ اسب بخاری
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه