بازگشت «دختری با گوشواره مروارید» به خانه

نویسنده:

۰۷:۱۱:۴۹

این عمارت زیبا و کلاسیک متعلق به قرن هفدهم که در شهر لاهه قرار دارد، با مبلغی در حدود 40 میلیون دلار بازسازی و فضای اصلی آن حدود دو برابر شده است. این فضای اضافی به شکل یک دهلیز نورانی به سبک آرت دکو به مجموعه اضافه شده است.
مدیر موزه، «امیلی گوردنکر» می‌گوید: " واقعا خوشحال کننده‌است که این کلکسیون به خانه خود، جایی که بهتر از هر جای دیگر به آن تعلق دارند و می‌درخشند، برگردند."
 در طی نوسازی موزه که در سال 2012 آغاز شد، بسیاری از آثار معروف این موزه از جمله "دختری با گوشواره مروارید"، در موزه‌های سراسر دنیا گشته و میلیون‌ها بازدیدکننده از نیویورک تا توکیو را به خود جذب کرده‌اند.
گوردنکر مدیر این موزه که به «جعبه جواهر» نیز معروف است، میگوید: " تابلوی «دختری با گوشواره مروارید» به یک سمبل تبدیل شده، این تابلو به نوعی مونالیزا اروپای شمالی خوانده می‌شود و به اینجا تعلق دارد. چیزی بسیار خاص در مورد این نقاشی وجود دارد که به نوعی شبیه همین موزه است؛ هر دو آن‌ها کوچک و خودمانی هستند."
کلکسیون این موزه بسیار کوچک است و در حدود 800 نقاشی در آن وجود دارد که تنها 250 عدد از آن‌ها برای نمایش گذاشته می‌شوند. اما از میان بهترین آثار موجود در این موزه می‌توان به "درس آناتومی دکتر نیکلاس تولپ" اثر رامبراند و یکی از زیباترین تابلوهای عصر طلایی نقاشی هلند، "منظره دلفت" اثر ورمیر اشاره کرد.

پریا پورمند

برگرفته از
دختری با گوشواره مروارید
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه