نسل جدید خودرو با رادارهای ٣٦٠ درجه و اسکنرهای هوشمند

نویسنده:

۱۱:۲۶:۱۵

به گزارش فارس به نقل از ال‌اِی‌تایمز، این روزها که انواع خودروهای لوکس با قابلیت‌های مختلف روانه بازار می‌شوند، شرکت مرسدس بنز آلمان اتومبیل جدیدی روانه بازار کرده است که می‌توان آن را مجهزترین و فناورانه‌ترین خودروی جهان دانست.

این خودروی جدید در کلاس S محصولات بنز و با نام S550 تولید شده است و به گفته شرکت سازنده قیمت آن از 93 هزار و 825 دلار آغاز می‌شود.

شرکت خودروسازی مرسدس بنز همواره به عرضه خودروهای متفاوت نسبت به محصولات موجود در بازار شهرت دارد و هر 8 یا 9 سال یک بار محصول جدیدی در سری خودروهای S خود روانه بازار می‌کند و بر این اساس می‌توان گفت که عرضه S550 در سال 2014 میلادی تحول بزرگی در این زمینه محسوب می‌شود.

این خودروی جدید سیستم هوشمندی موسوم به Consider Magic Body Control را در خود جا داده است که البته برای استفاده از آن خریدار باید 4450 دلار به صورت مجزا به شرکت سازنده بپردازد. این سیستم قادر است مسیر مقابل حرکت اتومبیل را به کمک دوربین‌های هوشمند برجسته‌بین اسکن کند و نقشه دیجیتالی مسیر را روی شیشه جلوی اتومبیل به راننده نشان دهد.

زمانی که این سیستم یک مانع را در مسیر مقابل شناسایی می‌کند، هوای داخل اتومبیل را به صورت خودکار به تعلیق درمی‌آورد تا راننده آگاه شود و علاوه بر آن مسیرهای پیشنهادی را در اختیار راننده می‌گذارد.

شرکت بنز در زمینه عرضه سیستم‌های ایمنی هوشمند شهرت فراوان دارد و این بار در S550 نیز آخرین فناوری‌های موجود را برای سیستم ایمنی خودرو به کار گرفته است.

آخرین محصول بنز در سری S رادارهای هوشمندی را در خود جا داده است که فضای اطراف خودرو را به صورت 360 درجه زیر نظر می‌گیرند و تمام خطرات و تهدیدهای پیرامون در جاده را اسکن می‌کنند. این رادارها قابلیت تشخیص عابر پیاده، دوچرخه سوار یا دیگر اتومبیل‌ها را دارند و علاوه بر تشخیص مسیر مناسب برای حرکت، بهترین عکس‌العمل در مقابل هر یک از اجسام متحرک در جاده را به راننده پیشنهاد می‌کنند.

لازم به ذکر است که رادارهای هوشمند در زمانی که اتومبیل حرکت نمی‌کند هم به فعالیت خود ادامه می‌دهند. اگر این رادارها تشخیص دهند که خودرویی از قسمت پشتی در حال نزدیک شدن به S550 است به صورت خودکار ترمز‌ها را قفل می‌کنند، به صورت خودکار کمربندهای ایمنی را می‌بندند، شیشه‌ها بدون دخالت راننده و سرنشینان بسته می‌شود و در اطراف هر یک از صندلی‌ها کیسه‌های ایمنی هوا باد می‌شود.

برگرفته از
S550
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه