ساخت چاقو بولو (Bolo knife) پک هِلفایتر بازی بتلفیلد ۱

نویسنده:

۰۳:۱۱:۴۶

پک هلفایتر که چاقو بولو در آن وجود دارد برگرفته از Harlem Hellfighter می‌باشد. این هنگ پیاده‌نظامی در جنگ جهانی اول بود که شامل گروهی آمریکایی آفریقایی تبار بود که در قدرت زیاد و اینکه هیچگاه سنگر، پایگاه و یا فردی را بخاطر اسیر شدن از دست ندادند شهرت داشتند.
چاقو بولو (Bolo knife) ابزار بُرش بزرگی ست که خاستگاه آن کشور فیلیپین است. این چاقو خاصه در کشور فیلیپین، جنگلهای اندونزی و مزارعه شکر کوبا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کابرد اصلی چاقو بولو برش دادن گیاهان ست، چه در کشاورزی و چه برای باز کردن راه. چاقو بولو همچنین در هنرهای رزمی فیلیپینی یا آرنیس به عنوان بخشی از تمرینات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چاقوی بولو بخاطر کاربرد آن به عنوان یک ابزار کشاورزی در مناطق روستایی متداول است. و بخاطر همین به طرز وسیعی در حکومت استعماری اسپانیا به عنوان وسیله‌ای دستی برای شخم زدن استفاده می‌شد. باوجود کابرد معمول آن برای برش دادن نارگیل این چاقو همچنین به عنوان ابزاری متداول برای برداشت محصولات با ردیف‌های باریک که در کرت‌بندی کشت می‌شد مانند برنج، ماش، سویا و بادام‌زمینی مورد استفاده قرار می‌گرفت. بخاطر دم‌دست بودن آن چاقو بولو توسط دهقانان به عنوان سلاح نیز مورد استفاده قرار گرفت.

photo_2016-12-05_12-30-37

مشخصه‌های چاقوهای بولو داشتن دسته‌ای ساخته شده از چوب سخت یا شاخ حیوانات، داشتن زبانه کامل و سرتاسر و تیغه‌ای فولادی که اغلب بصورت قابل توجهی در نوک خمیده و پهن می‌شود و باعث جابه‌جایی مرکز گرانش تا حد ممکن به سمت جلو می‌شود و به چاقو شدت بیشتری در نصف کردن می‌دهد می‌باشند.
بولوهای جنگلی “jungle bolos” که برای کشاورزی طراحی نشده و برای مبارزه می‌باشند طول بیشتری دارند و در نوک پهنای کمتری دارند. چاقو‌های بولو استفاده شده برای باغبانی اغلب نوکهای گردی دارند.
از نظر تاریخی چاقوی بولو سلاح اصلی مورد استفاده کاتیپونان (Katipunan) در جریان انقلاب فیلیپین بود. همچنین توسط چریک‌های و bolomen (مردان بولو) فیلیپینی در جنگ فیلیپین و آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.
چاقو بولو به عنوان نمادی برای کاتیپونان و انقلاب فیلیپین است. و چندین یادمان از آندرس بونیفاسیو یی د کاسترو (اسپانیایی:Andrés Bonifacio y de Castro) و دیگر کاتیپونان مشهور، او را با داشتن چاقو بولو در یک دست و پرچم کاتیپونان در دست دیگر به نمایش در‌می‌آورد.

برگرفته از
miller knives, Wikipedia, battlefield wiki
لینک کوتاه