سامسونگ از «نسل جدید سینماهای خانگی» رونمایی کرد

نویسنده:

۰۳:۱۱:۳۶

در مراسمی که دوشنبه در سالن همایش هتل همای تهران برگزار شد، سیستم‌های صوتی خطی که در بازار جهانی با نام "ساندبار" (Soundbar) شناخته می‌شوند رونمایی شد.
به گفته کارشناس محصولات صوتی و تصویری سامسونگ این گروه محصولی از زمان عرضه در بازار اروپا و امریکا سهم بازار قابل توجهی را از آن خود کرده است بطوریکه هم اکنون در بسیاری از کشورهای اروپای غربی و نیز امریکا به پر فروش ترین عضو خانواده محصولات صوتی مبدل شده است.
در این مراسم سامسونگ از سه مدل این گروه محصولی رو نمایی کرد؛ بارزه اصلی محصولات رونمایی شده اتصال بی سیم میان ساب ووفر و اسپیکر بزرگ و خوابیده این محصول است. جالب اینکه این محصولات به اکثر مدل های تلویزیون هوشند سال 2014 سامسونگ و نیز تلویزیون های سری 7 و 8 سال 2013 آن به صورت بی سیم متصل می شود و به این ترتیب برای پخش صدای تلویزیون و فیلم های در حال پخش از دستگاه های پخش دی وی دی و بلوری دیگر نیازی به کابل واسط نیست.
لوکس ترین مدل این محصول مدل HW-H750 بود که با آمپلی فایر قابل رویت تیوب خالی از هوا جلوه ای خاص به ظاهر محصول داده بود. زمانیکه دستگاه روشن بود لامپ های تیوب نارنجی رنگ این آمپلی فایر روشن می شد و علاوه بر بهبود شفافیت و گرم تر شدن صدا جنبه تزئینی نیز برای محصول داشت. مدل های نمایش داده شده همگی خروجی صدای حدود 300 وات (RMS) داشتند که تقریبا معادل خروجی صدای یک سینمای خانگی با 2 تا 5 کانال خروجی صداست.
به اعتقاد کارشناس محصولات صوتی و تصویری با گسترش آپارتمان نشینی و خروجی صدای کم تلویزیون های باریک امروزی از یک سو و سیم های زیاد و ابعاد جاگیر سینماهای خانگی رایج از سویی دیگر، انتظار می رود کاربران از این گروه محصولی جدید که در واقع می توان از آن به عنوان "نسلی جدید از سینماهای خانگی" یاد کرد استقبال کنند.
وی افزود: بسیاری از خانوارها در حال حاضر دارای دستگاه های پخش دی وی دی، بلو-ری و کنسول های بازی هستند و برای این دسته از کابران خرید سینماهای خانگی موجود در بازار صرفه اقتصادی ندارد. این محصول به دارندگان این دستگاه ها اجازه می دهد هزینه ای مجدد صرف خرید سینمای خانگی دارای دستگاه پخش نکنند و در عوض با خرید این محصول جدید به استفاده از دستگاه پخش موجود در منزلشان ادامه دهند و در عین حال لذت داشتن سینمای خانگی بی سیم را با سطح قیمتی ایده آل تجربه کنند.
این گروه محصولی جدید علاوه بر قابلیت پخش انواع فایل های صوتی از طریق فلش مموری و حافظه های خارجی (هارد اکسترنال) قابلیت پخش فایل های صوتی ذخیره شده در سایر دستگاه ها از طریق بلوتوث را داراست. این دستگاه را می توان به صورت بی سیم به تلویزیون و یا در صورت عدم امکان با کابل HDMI یا Optical یا حتی AUX به تلویزیون وصل نمود. همچنین سایر دستگاه ها از جمله دستگاه پخش فایل های تصویری را می توان مستقیماً به تلویزیون یا این محصول با کابل HDMI وصل نمود.
به نظر می رسد با این ورود این گروه محصولی جدید فصلی جدید از رقابت در عرصه محصولات صوتی-تصویری در بازار ایران آغاز شود.
برگرفته از
نسل جدید سینماهای خانگی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه