نگاهی به مشخصات احتمالی مرسدس سی ال اس ٢٠١٥

نویسنده:

۰۹:۰۷:۰۷

 

از جمله اینکه مشخصات موتوری آن و تکنولوژی به کار رفته در آن اندکی مشخص شده. از مواردی که به تازگی لو رفته اند، عکس هایی واضح و زیبا از این محصول است. هرچند در تصاویر، این محصول جدید بنز ظاهری تند و تیز تر دارد، اما هنوز نشان و رایحه تجملاتی پیشنیانش را با خود دارد.
 
داستان تکنولوژی های جدید هم در این خودرو موضوعی مهم و قابل توجه است. یکی از تکنولوژی های پیشرو مورد استفاده در سی ال اس ٢٠١٥، سیستم نوری مجهز به LEDهای MULTIBEAM است. این خودرو، اولین اتومبیل مجهز به تکنولوژی نوری انطباقی در دنیا است. به گونه ای که به صورت خودکار اتومبیل حضور ماشین های روبرو را تشخیص می دهد و وضعیت نوری را به گونه ای تنظیم می کند که همزمان با تامین بیشترین دید برای راننده CLS 2015، رانندگان روبرو هم با نور تند و تیز آن دید و کنترل خود روی جاده را از دست ندهند. و البته در تمامی شرایط محیطی هم نور مناسب را در اختیار راننده می گذارد. یکی دیگر از خصوصیات جالب این سیستم نوری آن است که می تواند تا فاصله ٤٨٥ متری، تمام منطقه جلوی روی راننده را به خوبی روشن کند و حتی در گوشه ها و پیچ ها نیز نور افشانی نماید.
 
هنگامی هم که به تزئینات داخلی بنز سی ال اس ٢٠١٥ نگاهی می اندازیم، با برخی تغییرات کوچک و جذاب روبرو می شویم. یکی از این موارد نمایشگر چند رسانه ای تبلت مانند ٨ اینچی است که در وسط و بالای داشبورد اضافه شده است. 
 
بر اساس اطلاعات لو رفته، مرسدس CLS مدل ٢٠١٥ در ٤ نسخه بنزینی و ٣ نسخه دیزلی متفاوت و به شرح زیر عرضه خواهد شد:
 
* CLS 63 AMG حامل یک موتور ٥.٥ لیتری biturbo (توربین دوگانه برای توربوشارژ قویتر) ٨ سیلندری است که گشتاور ٧٢٠ نیوتون متری و توان ٤١٠ کیلوواتی (٥٥٠ اسب بخار) را فراهم می آورد.
 
* نسخه S که گشتاور ٨٠٠ نیوتون متری و توان ٤٣٠ کیلوواتی (٥٧٧ اسب بخار) را فراهم می آورد.
 
* CLS 400 به یک موتور biturbo شش سیلندر ٣.٦ لیتری مجهز شده است که گشتاور ٤٨٠ نیوتون متر و توان ٣٢٨ اسب بخاری را فراهم می آورد.
 
* CLS 500 با موتور٤.٦ لیتری ٨ سیلندر، گشتاور ٦٠٠ نیوتون متر و توان ٤٠٢ اسب بخار.
 
* CLS 220 BlueTec  موتور توربو دیزل با گشتاور ٤٠٠ نیوتون متر و توان ١٦٧ اسب بخار.
 
* CLS 250 BlueTec موتور توربو دیزل با گشتاور ٥٠٠ نیوتون متر و توان ٢٠١ اسب بخار.
 
* CLS 350 BlueTec موتور توربو دیزل ٦ سیلندر با گشتاور ٦٢٠ نیوتون متر و توان ٢٥٥ اسب بخار.
 
مدل های ٢٥٠، ٣٥٠ و ٥٠٠ قرار است با گیربکس اتوماتیک ٩ سرعته عرضه شوند و دیگر مدل ها از گیربکس اتوماتیک استاندارد ٧ سرعته بهره می برند. البته زمان عرضه هر یک از این مدل ها بسته به اینکه فروش بین المللی یا منطقه ای داشته باشد، متفاوت خواهد بود.
برگرفته از
مرسدس سی ال اس ٢٠١٥
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه