مشخصات فنی و قیمت مدل ۲۰۱۷ مازراتی گیبلی

نویسنده:

۱۲:۵۰:۴۲

ظاهراً مدل ۲۰۱۷ سدان مازراتی گیبلی توان و فناوری‌های بیشتری دارد. برای آشنایی بیشتر با این اتومبیل با ما همراه باشید.

مدل ۲۰۱۷ و به‌روزرسانی شده مازراتی گیبلی (Maserati Ghibli) با بهره‌مندی از توان و فناوری‌های بیشتر به عنوان کوچک‌ترین سدان اسپرت شرکت ایتالیایی مازراتی در استرالیا عرضه شد.

این اتومبیل که اوایل سال جاری میلادی در نمایشگاه اتومبیل پاریس رونمایی شد، در دو تیپ لوکس و اسپرت، یک سیستم اینفوتینمنت با صفحه‌نمایش لمسی ۸٫۴ اینچی سازگار با اپل کارپلی و اندروید اتو و یک سری سیستم دستیار راننده به عنوان بخشی از بسته ایمنی اختیاری عرضه شده است.

قیمت تیپ لوکس ۱۶٬۰۰۰ دلار بیشتر است و داخل کابین را با به‌کارگیری تودوزی چرمی در تمام بخش‌های کابین خاص‌تر می‌کند.

برای افرادی که می‌خواهند خاص‌تر باشند، تیپ لوکس می‌تواند از ابریشم Zenga بهره بگیرد که قیمت را ۲۰٬۸۴۳ دلار افزایش می‌دهد.

maseratighibli_my17_0004

این در حالی است که قیمت تیپ اسپرت ۱۳٬۰۰۰ دلار بیشتر است و صندلی‌های اسپرت، یک فرمان اسپرت و دسته‌دنده آلومینیومی ارائه می‌دهد.

همچنین دو تیپ دیگر که روی تیپ اسپرت عرضه می‌شوند، داخل کابین یا بدنه را کربنی می‌کنند.

maseratighibli_my17_gransport_016

بسته سیستم‌های دستیار راننده پیشرفته با قیمت ۵٬۳۸۴ دلار ترمز اضطراری اتوماتیک، کروز کنترل انعطاف‌پذیر با قابلیت توقف/ادامه، حسگر کیفیت هوا، هشدار انحراف از لاین و هشدار تصادف در جلو با دستیار ترمز را ارائه می‌دهد.

یک سیستم دوربین محیطی با راهنماهای دینامیک در عقب و جلو نیز در این بسته ارائه می‌شود.

قابلیت جدیدی که در مدل ۲٬۰۱۷ ارائه می‌شود، حسگر کیفیت هوا است که در تمام تیپ‌ها به صورت استاندارد ارائه می‌شود. این سیستم سطح آلودگی هوای خارج از اتومبیل را اندازه‌گیری کرده و مانع ورود هوای آلوده و گازهای سمی به داخل کابین می‌شود.

maseratighibli_my17_granlusso_0004

همچنین موتور بنزینی ۳٫۰ لیتری ۶ سیلندر توربو دوقلوی این اتومبیل که ساخت شرکت فراری است، در نسخه میانه گیبلی حالا ۲۶۱ کیلووات توان تولید می‌کند که ۱۵ کیلووات از مدل قبلی این اتومبیل بیشتر است.

حالا اتومبیل گیبلی در عرض ۵٫۵ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۶۷ کیلومتر در ساعت است.

تغییری در ظاهر مدل ۲۰۱۷ این اتومبیل به چشم نمی‌خورد.

maseratighibli_my17_granlusso_015

قیمت این اتومبیل از ۱۳۸٬۹۹۰ دلار برای مدل دیزلی شروع می‌شود.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه