سودی بیش از دوبرابر! فاصله‌ها کمتر می‌شود

نویسنده:

۰۳:۴۵:۵۱

فروشگاه مجازی Google Play اندروید کم‌کم به وسعت iOS می‌شود؛ پلت‌فرمی که در تاریخ بازار برنامه‌های کاربردی موبایل صدرنشین بوده است.
سود فصلی برنامه‌های کاربردی رشد چشمگیری داشته است و در مقایسه با سال پیش، 2.4 برابر در سه ماه اول امسال شده است.
مؤسسه App Annie شرکتی است که یک گزارش نیمه‌مستقل (بدون منفعت از جانب گوگل اما با محصولات گوگل) انجام داد. این گزارش نشان داد که دانلود برنامه‌های کاربردی تا 150 میلیون رشد کرده است. این در حالی است که میزان دانلود در سه ماهه اول 2013 به 100 میلیون رسیده بود.
رشد سود برنامه‌های کاربردی علامتی خوش‌یمن برای برنامه‌نویسان اندروید است زیرا این حوزه‌ای در اندروید است که نسبت به iOS همیشه در آن کند عمل می‌کرده است. افزایش اخیر می‌تواند، در قسمت اعظم، مربوط به بازی باشد که 90 درصد از سود Google Play  در برنامه‌های کاربردی را به خود اختصاص می‌دهد و نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش داشته است. البته این ناشی از برنامه‌هایی است که اصطلاحاً فریمیوم (Freemium) نامیده می‌شوند. یعنی برنامه‌هایی که بازی کردن آنها رایگان است اما می‌توانند در طول بازی با خرید‌های درون برنامه ارتقا پیدا کنند. این نوع بازی‌ها 98 درصد از سود کل Google Play را در ماه مه 2014 به خود اختصاص داده‌اند.
بازارهای منطقه‌ای نیز شاهد تغییراتی بوده‌اند. ژاپن در سود برنامه‌های کاربردی جایگاه اول را دارد و بازتابی از همان رشد 2.4 برابری را نشان داده است. این در حالی است که امریکا سود بیشتری بالغ بر 2.6 برابر داشته و در مقام دوم، بالاتر از کره، قرار گرفته است. کره در جایگاه سوم سود 1.9 برابری داشته است.
از کنفرانس I/O گوگل اطلاعات بیشتری به دست می‌آید و به طور معمول گوگل در این کنفرانس‌ها آمار و ارقامی از تعداد برنامه‌های کاربردی در Google Play ارائه می‌دهد.سعیده اکبری

برگرفته از
Google I/O
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه