همکاری 3DXCITE و هوندا، تست تصادف مجازی با نتایجی تقریبا واقعی + تصاویر تست

نویسنده:

۰۷:۳۰:۳۹

هوندا هم در این میان راه حل خوبی پیدا کرده است: توسعه راهی برای شبیه سازی مجازی تست های تصادف. آنها با کمک شرکت 3DXCITE نرم افزار رندر تصاویر جدیدی را  توسعه داده اند تا تصاویر و ویدیوهای سه بعدی با کیفیت بسیار بالا در اختیار داشته باشند.

این نرم افزار جدید که DeltaGen نام گرفته به خوبی دست هوندا را برای انجام تست های مجازی تصادف به شکل های مختلف و بر روی ماشین های گوناگون باز می گذارد و نتایجی بسیار نزدیک به تست تصادف در دنیای واقعی را خلق نموده و به نمایش می گذارد.

پیش از این هم خودرو سازان از مدل سازی دیجیتال برای طراحی و مهندسی تست تصادفات استفاده می کردند. اما مدیر مهندسی هوندا، اریک دی هاف معتقد است که تست تصادفات شبیه سازی شده موجود ظاهر بسیار غیر واقعی دارند و توصیف اتفاقات و درک آنها از این طریق بسیار مشکل می شود.

وی می گوید: «با مدل سازی های موجود، بسیار مشکل است که دیگران را در خصوص صحت نتایج متقاعد کرد. زیرا آنچه که می بینند بیشتر شبیه  کارتون و بازی های ویدیویی است. سیستم جدید، نمایش اتفاقات و توضیح آنها را بسیار ساده و واضح می نماید، زیرا تصاویر همانند یک ماشین واقعی هستند.»

این برنامه اطلاعات CAE موجود را از هوندا دریافت کرده و آنها را به شیوه بسیار واقع گرایانه تری  به همراه نور پردازی، محیط پیرامونی و بافت و بدنه سه بعدی رندر می کند. لذا جایگزین بسیار بهتر و ارزان تری برای تست تصادفات واقعی است. در حقیقت این همانند یک ماشین واقعی به نظر می رسد. 

DeltaGen همچنین نماهای متعددی شبیه دوربینهای درون خودرو را در اختیار مهندسان می گذارد و به آنها اجازه می دهد تست تصادفات واقعی را بهتر تکرار کنند. این نرم افزار همچنین می تواند تصادفات را به صورت سه بعدی کامل بازسازی کند که برای تماشای آنها به عینک مخصوص نیاز دارید. 

هوندا امیدوار است با این سیستم جدید، به شکل بهتر و بسیار کم هزینه تری خودروهای آینده اش را برای دریافت استانداردهای  تست تصادف آماده کند، بدون اینکه ماشین های زیادی را درب و داغان کند. البته ناگفته پیدا است که تمام یافته های دنیای مجازی در نهایت نیاز به تاییدیه هایی در دنیای فیزیکی بیرونی دارند. اما DeltaGen می تواند در برابر تست های واقعی کفه ترازو را بیش از پیش به نفع تست های مجازی سنگین کند.

برگرفته از
تست تصادف مجازی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه