رونمایی از رقیب تمام الکتریکی و سرسخت تسلا؛ لوسید اِیر

نویسنده:

۰۱:۲۳:۴۸

شرکت لوسید موتورز که یک شرکت جدید با پشتیبانی چین واقع در آمریکا محسوب می‌شود و اتومبیل‌های الکتریکی تولید می‌کند، از محصولی که برای رقابت با تسلا مدل اس ساخته است، رونمایی کرد.

شرکت لوسید موتورز قبلاً با نام آتیوا (Atieva) که شرکتی فعال در زمینه فناوری‌های باتری بود، شناخته می‌شد. حالا این شرکت اتومبیل‌های الکتریکی می‌سازد و اخیراً از محصول جدید خود با نام لوسید ایر ( Lucid Air) رونمایی کرده است.

لوسید ایر که رسماً یک اتومبیل کانسپت است، طبق گفته شرکت لوسید موتورز در سال ۲۰۱۸ و در کارخانه‌ای جدید در ایالت آریزونا به تولید انبوه خواهد رسید.

lucid-air_23

لوسید ایر امروز در ایالات متحده آمریکا برای اهالی رسانه به عنوان یک اتومبیل ۴ نفره لوکس رونمایی شد؛ اما همانند تسلا مدل اس ممکن است نسخه‌های ۵ و ۷ نفره را نیز در سال آینده ببینیم.

این اتومبیل که از طراحی هاچ بکی مشابه واگن بهره می‌برد، احتمالاً از اتومبیل کانسپت سیتروئن نومرو ۹ (Citroen Numero 9) که اوایل سال ۲۰۱۲ رونمایی شد، الهام گرفته است.

lucid-air_22

 طراحی این اتومبیل به سرپرستی درک جنکینز انجام شده که یکی از استایلیست‌های سابق شرکت مزدا است و در طراحی ظاهر اتومبیل کروکی ان‌دی ام‌ایکس- ۵ (ND MX-5) نقش داشته است.

از ویژگی‌های سبکی این اتومبیل می‌توان به تزئینات تیغ مانند گریل در بالای چراغ‌های ال‌ای‌دی جلو به همراه دو کانال خنک‌کننده که در گوشه قسمت جلوی کاپوت دراز این اتومبیل قرار دارند، اشاره کرد.

در داخل کابین یک داشبورد بزرگ با پنل‌هایی که موج‌وار سوراخ شده‌اند و یک صفحه‌نمایش منحنی که ابزارها و اینفوتیمنت جدید را نشان می‌دهد، به چشم می‌خورد.

یک صفحه‌نمایش دراز نیز در تصاویر منتشر شده از این اتومبیل دیده می‌شود که نشان‌دهنده تصویری بزرگ از واسط هدایت مسیر است.

lucid-air_16

یک فرمان کلفت و دو پره و صندلی‌هایی که فوق‌العاده نرم هستند، در جلو و دو صندلی در قسمت عقب قرار دارد که فضایی فوق‌العاده لوکس را برای سرنشینان فراهم می‌آورد، نیز جزو ویژگی‌های داخل کابین محسوب می‌شوند.

طبق گفته این شرکت، لوسید ایر استاندارد از یک باتری ۱۰۰ کیلووات در ساعت بهره می‌برد؛ اما گزینه ۱۳۰ کیلووات در ساعت نیز احتمالاً ارائه خواهد شد.

طبق وعده شرکت لوسید موتورز، این اتومبیل محدوده مسافتی حدود ۶۴۵ کیلومتر خواهد داشت که شرکت همکار سازنده باتری این اتومبیل یعنی سامسونگ اس‌دی‌آی نیز آن را تأیید می‌کند.

این اتومبیل از دو موتور الکتریکی برای تنظیمات دیفرانسیل چهارچرخ بهره می‌برد که طبق گفته لوسید موتورز، ۷۴۵ کیلووات توان دارد. این اتومبیل در عرض ۲٫۵ تا ۳٫۰ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

lucid-air_06

این اتومبیل آماده خودرانی نیز خواهد بود؛ زیرا از ۲ رادار بلند و ۴ رادار کوتاه، ۳ دوربین در جلو با دید میدانی مختلف، ۵ دوربین فعال با دید محیطی، ۲ لیدار کوتاه و ۲ لیدار بلند و یک دوربین ناظر راننده در داخل کابین بهره می‌برد.

احتمالاً قیمت این اتومبیل بالای ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برای بهترین تیپ باشد. با این حال هنوز شرکت لوسید موتورز برنامه‌های خود برای عرضه جهانی این اتومبیل را اعلام نکرده است.

lucid-air_15 lucid-air_21 lucid-air_20 lucid-air_19 lucid-air_18 lucid-air_17 lucid-air_14 lucid-air_13 lucid-air_12 lucid-air_11 lucid-air_10 lucid-air_09 lucid-air_08 lucid-air_07 lucid-air_05 lucid-air_04 lucid-air_03 lucid-air_02 lucid-air_01

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “رونمایی از رقیب تمام الکتریکی و سرسخت تسلا؛ لوسید اِیر”