گوگل هم تلویزیون‌دار شد

نویسنده:

۰۸:۱۰:۴۹

به دنبال معرفی Android Wear و Android L گوگل تلویزیون خود را نیز با نام Android TV معرفی کرد. این شرکت می‌گوید این یک پلت‌فرم جدید نیست بلکه محصول دیگری است که اندروید پشتیبانی می‌کند.

شما می‌توانید تلویزیون مجهز به اندروید یا دستگاه ست‌تاپ باکس را از گوشی، تبلت یا حتی ساعت هوشمند کنترل کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک صفحه لمسی به عنوان دی-پد و یک میکروفون برای فرمان‌های صوتی است.

طراحی تلویزیون اندروید، همان طور که تصور می‌کردید، از طراحی Material الهام گرفته است. موسیقی، فیلم، بازی و سریال‌های تلویزیونی را از فروشگاه مجازی Play Store نمایش داده می‌شود. بازی یک تجربه واقعاً جالب است زیرا شما می‌توانید دستاوردهای خود را به اشتراک گذارید و با دوستان خود از طریق گوشی یا لپ‌تاپ بازی‌های چندنفره انجام دهید. تلویزیون اندروید از کنترل‌های بازی نیز پشتیبانی می‌کند.

برنامه‌های کاربردی نیز همان طوری در این تلویزیون عمل می‌کنند که برنامه جست‌وجو عمل می‌کند. تلویزیون اندروید در شکل‌های زیادی، شامل دستگاه‌های پخش، دستگاه‌های ست‌تاپ باکس و حتی خود تلویزیون‌ها، اواخر امسال به بازار می‌آید و در سال 2015 با عرضه‌ای گسترده در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

در اواخر 2015 و 2015 دستگاه‌های UHD سونی و تلویزیون‌های شارپ و فیلیپس در 2015 از تلویزیون اندروید پشتیبانی می‌کنند. در زمینه ست‌تاپ‌ باکس، ایسوس و رازر اولین نام‌های تأییدشده در این فهرست هستند.


سعیده اکبری

برگرفته از
کنفرانس Google I/O
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه