کمربندها را ببندید: گوگل سواری می‌دهد! + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۴۰:۴۵

 

اندروید به عنوان پیش‌نمایشی برای برنامه‌نویسان معرفی شد، Android Wear با دو ساعت هوشمند زیبا برای فروش آماده است؛ البته ناگفته نماند که سومی هم در راه هست. از تلویزیون اندروید (Android TV) نیز، بعد از خداحافظی Cromecast، پرده‌برداری شد و اکنون نیز گوگل سوار بر خودرو است.
 
Android Auto در اوج ایستاده است و مانند Android Wear تجربه کاربری دارد که بر پایه کارت‌های اعلان Google Now است و به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از کنترل‌های خود ماشین یا فرمان صوتی پاسخ دهند.
 
از طریق یک مشارکت آزاد وسایل نقلیه (Open Automotive Alliance)، چندین سازنده خودرو، از آلفارومئو تا ولوو، تولید خودروهایی را آغاز کنند که با Android Auto به عنوان بخشی از یک مجموعه کار می‌کنند. گوگل در کنفرانس خود Android Auto را در چندین وسیله نقلیه نمایش داد: یک شورلت کوچک، یک Audi S3 زیبا، یک فورد و یک هوندا سیویک سدان که پشتیبانی گوگل را در همان گام‌های اولیه دریافت کردند.

 
یک حقیقت جالب در مورد Android Auto این است که سعی نمی‌کند هر چه دارد را برای یک وسیله نقلیه رو کند و کنترل تمام وسایل را بر عهده بگیرد. سعی نمی‌کند گرما را از بین ببرد یا هوا را تهویه کند یا نظیر این کارها را انجام دهد. در عوض، Android Auto می‌تواند اطلاعات را از گوشی هوشمند بیرون بکشد و چیزهایی را که مربوط است ارائه دهد و خوشبختانه کمتر حواس راننده را برای نگه داشتن گوشی در دست پرت می‌کند. اما هنوز هم امکان مکالمه و برقراری ارتباط را به کاربر می‌دهد.
 
Android Auto از طریق بلوتوث با گوشی اندروید شما ارتباط برقرار می‌کند. بقیه، همان طور که در پایین نشان داده می‌شود، خیلی ساده است. رابط کاربری Google Now به شما اطمینان می‌دهد که اطلاعات خیلی زیادی روی صفحه نمایش داده نشود تا حواس راننده را پرت کند. به این می‌گویند یک اجرای خوب!
 
از تمام این گفته‌ها می‌توان نتیجه گرفت که این یک پاسخ کوبنده و رقابتی از جانب گوگل به CarPlay اپل است و با قضاوت شرکت‌کنندگانی که در Open Automotive Alliance حضور داشتند، به نظر می‌رسد این بار بُرد با گوگل است.

 

سعیده اکبری
 

برگرفته از
Android Auto
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه