D810؛ دوربین جدید DSLR نیکون

نویسنده:

۰۴:۳۵:۵۵

 
نیکون D810 یک دوربین DSLR فول-فریم است و به دوربین 36.3 مگاپیکسل با حسگر CMOS و بدون فیلتر پایین‌گذر (low-pass filter) مجهز است.
بنابراین، D810 همان وضوح مدل‌های قبلی را دارد اما از موتور پردازشگر تصویر Expeed 4 نیکون برخوردار است. (همان پردازشگری که در مدل‌های D4 استفاده می‌شد) همین منجر به بهبود تصاویری می‌شود که شما ثبت می‌کنید.
 
دوربین جدید کاملاً عاری از فیلتر گذرپایین نوری (optical low-pass filter (OLPF)) است؛ در حالی که D800 این فیلتر را داشت و D800E افکت آن را برطرف کرده بود. به این معنی که نور مستقیم به حسگر می‌خورد و تصویری که می‌بینید نتیجه پتانسیل خام دوربین و بدون هیچ دستکاری مصنوعی است که فیلتر تولید می‌کند. از این قابلیت می‌توان در محیط‌های استودیو و عکاسی منظره به خوبی بهره برد.
 
نیکون ادعا می‌کند که در این دستگاه کیفیت تصویر بی‌نهایت بیشتر شده و از دوربین‌هایی با فرمت متوسط پیشی گرفته است. موتور Expeed 4 عملکرد کاهش نویز را بیشتر می‌کند و دامنه ISO بهتری را فراهم می‌کند، تصاویر با نویز پایین را بهبود می‌بخشد و دامنه پویا را گسترش می‌دهد و به تراز سفیدی نور دقت بیشتری می‌دهد.
 
از نظر فیلم‌برداری باید بگوییم که اکنون فیلم‌برداری با کیفیت 1080p و با سرعت 60 فریم در ثانیه امکان‌پذیر است. توانایی پخش ویدئوهای غیرفشرده از طریق HDMI، دامنه ISO بزرگتر و پروفایل کنترل تصویر فلت که به شما انعطاف بیشتری پس از ثبت تصویر و ضبط فیلم می‌دهد، نیز در این دوربین میسر شده است.
 
آینه‌ها دوباره طراحی شده‌اند تا حداقل لرزش هنگام عکس‌برداری ایجاد شود و تیزی نماها بیشتر شود. پرده الکترونیک جلو اکنون به عنوان یک شاتر الکترونیک در جلو عمل می‌کند. نیکون D810 از آلیاژ منیزیوم ساخته شده است و نمایشگر 3.2 اینچ LCD دارد.


 

سعیده اکبری

برگرفته از
D810
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “D810؛ دوربین جدید DSLR نیکون”