ترک اعتیاد فوری…. بدون دوا، بدون درد!

نویسنده:

۰۹:۵۴:۳۴

 

کاربران اپل آی‌فون چقدر به گوشی هوشمندشان اعتیاد دارند؟ بگذارید این گونه توصیف کنیم که افرادی که به آی‌فون اعتیاد دارند وقتی به دلایلی، مانند تمام شدن شارژ باتری یا جا گذاشتن در منزل از آن استفاده نمی‌کنند، یا حتی کسی به آنها اجازه استفاده از تلفن را نمی‌دهد احساس عقب ماندگی و طرد شدن به آنها دست می‌دهد. لازم نیست حتماً آی‌فون داشته باشید که معتاد شوید. با گوشی‌های هوشمند دیگر، نظیر اندروید، هم می‌شود معتاد شد! اما این برنامه کاربردی که ما می‌خواهیم در موردش صحبت کنیم تنها برای iOS در دسترس است. پس در اینجا ما به اعتیادهای آی‌فونی بسنده می‌کنیم.
 
برنامه کاربردی Moment هر جایی که با آی‌فون می‌روید را پیگیری می‌کند و حتی برای شما نقشه ارسال می‌کند. این برنامه مدت زمانی که شما با آی‌فون خود سپری کرده‌اید را هر روز ثبت می‌کند. شما می‌توانید این برنامه را طوری تنظیم کنید که صدایی آزاردهنده ایجاد کند و وقتی از حد مصرفتان تجاوز کردید به شما هشدار دهد.
 
تولیدکننده برنامه Moment، کویل هولِش، از گوشی خود 75 دقیقه در روز استفاده می‌کرد. اکنون او برنامه‌ای دارد که بیش از 40 دقیقه اجازه استفاده از گوشی را به او نمی‌دهد. در واقع او 35 دقیقه در روز را از ور رفتن با گوشی کم کرده و به امور شخصی خود می‌پردازد.
 
کوین هولش می‌گوید: «وقتی برای اولین بار از Moment استفاده کردم، هر روز 75 دقیقه با گوشی کار می‌کردم. اکنون این زمان به 40 دقیقه کاهش پیدا کرده است. هنگام کار، صدای آزاردهنده‌ای را می‌شنوم که می‌گوید این جعبه جادویی پرزرق و برق را کنار بگذارم. الان وقت آزاد بیشتری دارم.»
وقتی برنامه کاربردی Moment را باز می‌کنید، در پس‌زمینه در حال اجرا باقی می‌ماند و بسته نمی‌شود. با اینکه ممکن است فکر کنید دیگر به برنامه نیازی ندارید. به عقیده هولش، بیشتر مردم انکار می‌کنند که روزانه 50 درصد از زمان خود را با گوشی‌هایشان می‌گذرانند. این برنامه وقت آنها را آزاد می‌کند و 5 صدای آرام‌بخش و 5 صدای آزاردهنده دارند که یک هشداردهنده است و به شما می‌گوید که به حداکثر استفاده روزانه خود رسیده‌اید.

سعیده اکبری

برگرفته از
ترک اعتیاد فوری
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه