جشن سال نوی میلادی با درخت کریسمس

نویسنده:

۰۲:۰۹:۰۰

جشن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نوی میلادی را با آوردن یک درخت کریسمس به خانه و تزیین آن جشن بگیرید و خانه خود را با دکوری چشم‌نواز و نورانی آذین‌بندی کنید.

اگر می‌خواهید خانه خود را با یک درخت کریسمس واقعی تزیین کنید، راهکارهای به شما می‌گوییم که بتوانید درخت را سبز، سالم و بی‌خطر در طول تعطیلات نگه دارید. اگر ویژگی عطرآگین بودن یک درخت همیشه سبز را دوست دارید، پس باید یاد بگیرید هر جا که درخت را می‌گذارید از آن مراقبت کنید. درختی که انتخاب می‌کنید و نحوه مراقبت شما مهم است. در این حالت است که می‌توانید دوام آن را بیشتر کنید و مراقب محیط زیست هم باشید.

قسمت اول: انتخاب یک درخت خوب

aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-1

نکته اول: یک درخت سالم انتخاب کنید. تا آنجا که امکانش هست، به مزرعه بروید و از آنجا یک درخت کریسمس بخرید؛ یعنی از جایی بخرید که ریشه درخت هنوز در زمین باشد. یک درخت کریسمس که تر و تازه و شاداب باشد عمر بیشتری نسبت به درختانی دارد که چند هفته پیش چیده و از فواصل دور با وسایل نقیله به گل‌فروشی‌ها منتقل شده باشند.

aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-2

نکته دوم: دور و بر درختانی که پر از برگ‌های بزرگ سوزنی مرده یا قهوه‌ای هستند نروید. این درختان همین حالا هم جوانی خود را گذرانده‌اند و پیرند. به یکی از شاخه‌های درخت به آرامی ضربه بزنید. اگر دیدید منعطف هستند و روی درخت می‌مانند تازه‌اند و می‌توانید همان را انتخاب کنید.

قسمت دوم: انتخاب مکان مناسب در منزل

aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-3

نکته اول: یک محل مناسب برای درخت خود در نظر بگیرید و فضا را برایش باز کنید. درخت باید دور از شعله آتش یا منابع گرما باشد زیرا ممکن است زودتر از موعد خشک شود. درختان دچار حریق می‌شوند بنابراین خیلی مواظب باشید. گوشه‌های منزل بهترین مکان برای قرار دادن درخت کریسمس است زیرا از ضربه دیدن یا سقوط کردن ایمن هستند. اگر از چراغ برای تزیین درخت استفاده می‌کنید، آن را نزدیک پریز برق بگذارید. اگر ممکن نیست، باید از سیم سیار استفاده کنید. حتماً اطمینان حاصل نمایید که ریسه‌ها یک سیم بلند دارد که در امتداد دیوار کشیده شده و خطر لغزش و گیر کردن زیر پای دیگران را ندارد.

aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-4

نکته دوم: زمینی که درخت را روی آن می‌‌گذارید را بپوشانید. می‌توانید از دامن‌های دوخته بازاری برای درخت استفاده کنید یا خودتان پارچه‌ ساتن یا کاغذی با تم کریسمس انتخاب کنید و آن را بدوزید. استفاده از این نوع زیراندازها نه تنها جنبه تزیینی درخت شما را بیشتر می‌کند بلکه از پاشیده شدن یا نشت آب روی زمین جلوگیری می‌کند. اگر دامنی دارید که تا روی گلدان را می‌گیرد، می‌توانید زیر گلدان را یک مانع بگذارید و دامن تزیینی را بعد از سوار کردن درخت و ایستاندن آن به کار ببرید. با این کار، نه تنها درخت بیشتر جلوه‌گری می‌کند بلکه مانعی در برابر کنجکاوی حیوانات خانگی و رفتن به سراغ آب موجود در گلدان است.

قسمت سوم: تزیین درخت کریسمس

aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-8

برای خیلی‌ها و شاید همه آنهایی که کریسمس را جشن می‌گیرند، تزیین درخت کریسمس لذت‌ترین بخش ماجرا است. علاوه بر این، فرصت خوبی است که به امن و بی‌خطر بودن درخت کریسمس دوباره فکر کنید. یک درخت کریسمس که به خوبی حفظ و نگهداری شود، نباید خطر آتش گرفتن داشته باشد. البته تا زمانی که در تزیینات خود از عقل سلیم استفاده کنید. مثلاً:

  • هر ریسه چراغ را خوب چک کنید و مطمئن شوید همه لامپ‌ها به خوبی کار می‌کنند.
  • سیم‌ها را خوب بررسی کنید تا مطمئن شوید پوسیده نیستند یا حیوانات خانگی آنها را نجویده‌اند و اتصالات برق هم ایمن هستند.
  • از تزیینات سوال‌برانگیز و مشکوک بپرهیزید و آنها را با وسایل معمولی و جذاب جایگزین کنید. تزیینات درخت گران نیستند اما خانه شما هست!
  • قطعات کوچک و شکستنی را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید تا احتمال شکستن و بلیعدن آنها وجود نداشته باشد.

aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-8bullet1 aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-8bullet2 aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-8bullet3 aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-8bullet4 aid73603-900px-care-for-a-christmas-tree-step-11

 

برگرفته از
wikiHow
لینک کوتاه

دیدگاه