دنیای هنر در هفته‌ای که گذشت

نویسنده:

۰۴:۰۷:۴۸

چیدمانی جدید از هنرمند سوییسی «توماس هیرش‌هورن»(Thomas Hirschhorn) در دوسالانه هنر معاصر Manifesta 10 European در سنت پترزبورگ. این هنرمند در گذشته در دوسالانه‌های ونیز و شانگهای هم شرکت کرده و برای اثر Eternal Flame که در موزه Palais de Tokyo پاریس به نمایش گذاشته شد، معروف است.

 
نمایش مجسمه‌ای در اندازه واقعی از رییس جمهور قبلی آمریکا جرج دابلیو بوش، در حال درست کردن یک مکعب روبیک در نمایشگاهی در فرانکفورت آلمان. این مجسمه اثر آلیسون جکسون است و در کنار آثار هنرمندان دیگری چون ریچار اَوِدان، سیندی شرمن و گرهارد ریشتر در نمایشگاه Paparazzi! Photographers, Stars and Artists برای بازدید گذاشته شده‌است.

 
معمار شیلیایی Smiljan Radić از عمارت جدید خود در گالری Serpentine لندن رو نمایی کرد. از سال 2000 این طراح، چهاردهمین معماری است که سازه‌ای موقت برای این گالری طراحی می‌کند. این سازه که از فایبرگلاس و توده‌ای سنگ درست شده، با الهام از داستان "غول خودخواه" اسکار وایلد طراحی شده است.

 
لی ژیالونگ هنرمند عکاس، از جرقه ها عکس می‌گیرد. مدل‌های عکاسی او سیم‌های فلزی مشتعل را با الگوهای مشخص بالای سر خود می‌چرخانند و این صحنه‌های فوق العاده را خلق می‌کنند.


نمایش کلکسیون جدید لباس برند Dolce & Gabbana در هفته مد لباس مردانه در میلان. در مجموعه لباس های D&G این فصل، از رنگ قرمز تند استفاده شده که به گفته طراحان این برند، از "نفوذ و تأثیر اسپانیا در سیسیل بین سال های 1576 تا 1713" الهام گرفته شده است.

 
ملکه الیزابت دوم، در طی تور ایرلند شمالی خود، این هفته از محل فیلم برداری سریال محبوب Game of Thrones بازدید کرد. او همچنین با عوامل و بازیگران این سریال، کیت هرینگتون(بازیگر نقش جان اسنو) و لنا هِدی(بازیگر نقش سِرسی) ملاقات کرده است.

پریا پورمند
 

برگرفته از
هفته‌ای که گذشت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه