زمینی‌ها به دنبال شکار سیارک‌ها + ویدیو

نویسنده:

۱۱:۱۸:۵۹

برای آگاهی بیشتر در مورد کرات دیگر، یک پروژه علمی جدید به نام Asteroid Zoo از زمینی‌ها می‌خواهد که دست خود را دراز کنند و تا عمق فضا بکشند.
این پروژه یک سری تصویر از آسمان شب در کاتالینا اِسکای سِروِی نزدیک توکسان آریزونا می‌گیرد و از کاربران می‌خواهد تشخیص دهند که چند تا سیاره می‌بینند؛ البته، اگر در تصویر سیاره‌ای وجود داشته باشد.
این پروژه دو هدف را در پی دارد: به محققان کمک کند سیاراتی را بیابند که احتمال برخورد با زمین را دارند و دوم اینکه گزینه خوبی برای اکتشافات بیشتر در فضا پیدا شود.
به گفته کریس لِویکی، رئیس و مهندس ارشد مؤسسه سیاره‌کاوی Planetary Resources، گفت: «در واقع، کاری که ما انجام می‌دهیم تأیید کاری است که کامپیوتر انجام می‌دهد. در این مورد، کار ما دریافت اطلاعات خام از تلسکوپ و اعمال آنها به ابزار علمی بشری است.»
اگر به نظرتان این بازی راحت به نظر می‌رسد اما آن قدرها هم ساده نیست. بیشتر تصاویر به این شکل هستند: 


وقتی شما بر روی گزینه Play یا بازی کلیک می‌کنید مجموعه‌ای از 4 تصویر به شما نمایش داده می‌شود؛ اگر دیدید چیزی بین فریم‌ها حرکت می‌کند، می‌توانید به عنوان سیاره آن را علامت بزنید. بیشتر حرکت‌ها آن قدر کم هستند که به سختی قابل شناسایی‌اند. داشتن چشم‌های تیزبین کلید اصلی این بازی است.
به گفته لویکی، در مجموع حدود سه میلیون تصویر در بسته‌های اطلاعاتی ارسال شده است و هر روز هم اضافه می‌شود. بدین روش، چشم‌های بیشتری به این تصاویر دوخته می‌شود و ما اطمینان حاصل می‌کنیم که چیزی نادیده گرفته نشده است.


 

سعیده اکبری

برگرفته از
شکار سیارک‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه