روش‌هایی متفاوت و استثنائی برای از بین بردن خط‌وخش‌های تلفن همراه

نویسنده:

۱۲:۰۱:۴۰

خرید یک تلفن همراه جدید یا عوض کرده قاب یا صفحه‌نمایش هم برای جبران این خراب‌کاری‌ها راهکاری ارزان و ومقرون‌به‌صرف نیست. خوشبختانه با چند ترفند ساده می‌توان خط‌وخش‌های کم‌عمق گجت عزیزتان را برطرف کنید.


 

در اینجا به شما 8 راهکار آموزش می‌دهیم تا خودتان دست به کار شوید. قبل از تمیز کردن، ابتدا اطمینان حاصل کنید گوشی خود را خاموش کرده‌اید و باتری آن را (در صورت امکان) جدا کرده‌اید. همه منافذ را نیز با نوار چسب بپوشانید تا از ورود مایعات و آسیب پیشگیری کنید.

1-     خمیر دندان: کمی خمیردندان را روش گوش‌پاک‌کن بمالید و به آرامی با حرکاتی مدور روی صفحه گوشی بمالید تا خراش‌ها محو شود. سپس با دستمال پاک کنید تا خمیردندان اضافی روی صفحه از بین برود.

2-     کرم‌های پاک‌کننده خط‌وخش‌های خودرو: کرم را روی پارچه نرم و تمیزی با حرکات چرخشی و آرام بمالید تا خراش‌ها محو شود.

3-     سنباده یا ساینده مته: ساییدن خط‌وخش‌های مقاوم با سنباده یا ساینده مته راهکاری است که دل و جرئت می‌خواهد اما می‌تواند خراش‌های ناخواسته و سمج را برطرف کند. بهتر است از این روش برای از بین بردن خراش‌های قاب پشت گوشی استفاده کنید. این کار را به آرامی انجام دهید و مرتب نگاه کنید که به گوشی آسیب نرسانید.

4-     جوش شیرین: دو پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه آب را در یک پیاله بریزد و مخلوط کنید تا خمیر حاصل شود. خمیر را روی پارچه بمالید و به قسمت‌هایی از گوشی که خط‌وخش دارد بمالید تا خراش‌ها پاک شود. با یک دستمال مرطوب با ملایمت جوش شیرین اضافی را پاک کنید.

5-     پودر بچه: با اضافه کردن آب به پودر بچه خمیری به عمل می‌آید که می‌توانید به روی خط‌وخش‌های گوشی بمالید.

6-     روغن گیاهی: برای خط‌وخش‌های مخفی و کوچک، روغن گیاهی یک راهکار موقتی است. یک قطره روغن روی خراش‌ها یک راهکار ترمیم سریع است.

7-     تخم مرغ و سولفات پتاسیم و آلومینیوم: مخلوط کردن سفیده تخم مرغ و سولفات پتاسیم و آلومینیوم می‌تواند شما را از شر خط‌وخش‌ها برهاند. برای این کار به پارچه میکروفیبر، تخم مرغ، فویل آلومینیوم و آلوم (زاج سفید) نیاز دارید. آلوم یا سولفات آلومینیوم و پتاسیم را می‌توانید از داروخانه بخرید. یک سفیده تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری آلوم را در یک ماهیتابه مخلوط کنید. آن را تا 150 درجه فارنهایت گرم کنید. پارچه میکروفیبر را در تخم مرغ و مخلوط آلوم بخیسانید. پارچه را در فویل آلومینیوم بگذارید و سپس آن را در فر با دمای 300 درجه بگذارید تا پارچه خشک شود. پارچه را درآورید و با آب سرد به مدت 20 تا 30 ثانیه آب بکشید. همین مراحل را سه بار تکرار کنید و اجازه دهید پارچه به مدت  48 ساعت در هوای آزاد بماند تا خشک شود. حالا می‌توانید از پارچه برای برطرف کردن خط‌وخش‌های تلفن همراه استفاده کنید.

8-     پولیش‌های Brasso و Silvo یا براق‌کننده‌های دیگر: یک هشدار برای استفاده از این روش! ممکن است براق‌کننده یا پولیش‌های مانند Brasso و Silvo پوشش روی صفحه را از بین ببرد و خط‌وخش‌های عمیق‌تر ایجاد کند. خطر استفاده از این روش به مسئولیت خودتان!
پولیش را در پیاله بریزید. بهتر است یک حوله را زیر پیاله بگذارید که نشت نکند. یک پارچه نرم را در پولیش فروببرید و با حرکاتی مدور به بالا و پایین خراش‌ها بمالید. در آخر با بارپه مرطوبی مواد اضافی را پاک کنید.

سعیده اکبری

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه