جزئیاتی در مورد نسل جدید نیسان لیف (Nissan Leaf)

نویسنده:

۱۲:۵۶:۱۱

پلت‌فرم نسل جدید نیسان لیف پلت‌فرمی خواهد بود که توسط شرکت‌های رنو و میتسوبیشی نیز به کار گرفته خواهد شد.

هفته گذشته، آرنود دیبوئف، نائب رئیس ارشد شرکت رنو-نیسان، تأیید کرد که نسخه جدید رنو زو (Renault Zoe) و نیسان لیف (Nissan Leaf) از یک پلت فرم بهره خواهند گرفت و از نظر مؤلفه‌های اصلی از جمله موتورهای الکتریکی شبیه یکدیگر هستند.

حالا منابع موثقی اعلام کرده‌اند پلت فرم وسایل نقلیه الکتریکی جدید نیسان توسط شرکت میتسوبیشی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

۲۰۱۷_renault_zoe

 

شرکت نیسان امیدوار است از طریق تقسیم هزینه‌های تولید در میان سه شرکت و دستیابی به وضعیت اقتصادی بهتر، بتواند قیمت مدل پایه نسل جدید لیف را به حدود ۲۵٬۰۰۰ دلار برساند که نزدیک به ۳۰ درصد ارزان‌تر از مدل قبلی است.

این بدین معنی است که لیف جدید نسبت به یک اتومبیل مشابه با موتور بنزینی تنها کمی گران‌تر خواهد بود. قیمت نیسان سیلفی (Nissan Sylphy) که با نام پولسار (Pulsar) معروف است، از ۱۷٬۰۰۰ دلار شروع می‌شود.

 

mitsubishi-i-miev

 

طبق گزارش یک نشریه فعال در حوزه بیزینس، این سه شرکت از سال ۲۰۱۸ به صورت مشترک پلت‌فرم نسل جدید لیف را مورد استفاده قرار خواهند داد. طبق یک گزارش در نشریات فرانسوی که هفته گذشته منتشر شد، نسل جدید رنو زو تا سال ۲۰۲۰ عرضه نخواهد شد.

احتمالاً اگر اتومبیل الکتریکی جدیدی از سوی میتسوبیشی ارائه شود، جایگزینی برای آی-میو (i-MiEV) خواهد بود. در حال حاضر پرچم‌دار سبز این شرکت در بازار داخلی، آوتلندر پلاگین هیبریدی است.

شرکت نیسان در ماه اکتبر ۳۴ درصد از سهام شرکت میتسوبیشی موتورز را خریداری کرده است.

وضعیت شرکت میتسوبیشی زمانی که در ماه آوریل مشخص شد با ارقام مربوط به مصرف بهینه سوخت محصولاتی که در بازار داخلی ارائه شده‌اند، بازی کرده است، بحرانی شد.

حالا با توجه به این که میتسوبیشی بخشی از شرکت رنو-نیسان است، احتمالاً وسایل نقلیه میتسوبیشی پس از طراحی مجدد یا بازسازی از پلتفرم‌های رایج بهره خواهند برد.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه