رونمایی رسمی جگوار Project 7 تیپ F + گالری تصاویر

نویسنده:

۱۲:۱۹:۵۷

اتومبیل‌هایی که شاید در حد کانسپت (طرح اولیه) باقی بمانند یا اینکه تولید آنها آنقدر محدود باشد که هیچ گاه نوبت به شهر یا کشور شما نرسد که یکی از آنها را در خود ببیند. جگوار هم در مراسم امسال یک سوپرماشین ویژه مسابقات را رونمایی کرد: Jaguar F-Type Project 7، جدیدترین و قدرتمندترین محصول این شرکت در رده F-Type.
 
یان کالوم مدیر پروژه می گوید که نام Project 7 به افتخار هفتمین پیروزی جگوار در مسابقات اتومبیلرانی ۲۴ ساعته Le Mans انتخاب شده است. و البته F-Type Project 7 یک ماشین کلکسیونی نیز هست که ما تنها ۲۵۰ عدد از آن را تولید خواهیم کرد. 
 
این ماشین نه تنها اسپورت ترین محصول تیپ F شرکت جگوار است، بلکه قدرتمندترین اتومبیلی است که جاگوار تا کنون ساخته است. این خودرو از یک موتور ۸ سیلندر سوپرشارژ ۵ لیتری بهره می برد که پیش از این در R Coupé تیپ اف مشاهده شده بود. البته اکنون بسیار توانمندتر شده و می تواند قدرت ۵۷۵ اسب بخار و گشتاور۶۸۰ نیوتن متر را تولید کند. بخش جذاب داستان هم زمان ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر ۳.۹ ثانیه ای پروژه ۷ است. البته سازندگان حداکثر سرعت این رخش زیبا را به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت محدود کرده اند.
 
کالوم می گوید: «پروژه ۷ تیپ اف نشان داد که چگونه یک تیم طراحی می تواند طی یک سال با چنین سرعتی داشته های مهندسی اش را گرد هم آورد تا یک اتومبیل کانسپت را به محصولی آماده تولید  تبدیل کند.» البته وی فراموش کرده به این نکته اشاره کند که برای داشتن یکی از ۲۵۰ پروژه ۷ تولیدی باید تا اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی صبر نمود و ۲۳۰ هزار دلار پول بی زبان در جیب داشت.

 


 
برگرفته از
Jaguar F-Type Project 7
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه