رونمایی از مدل ۲۰۱۷ سیتروئن سی ۳ دابلیو‌آرسی

نویسنده:

۰۲:۵۴:۰۵

مدل ۲۰۱۷ سیتروئن سی ۳ دابلیوآرسی برای مسابقات رالی قهرمانی جهانی طی شب گذشته رونمایی شد و چشمگیرتر و افراطی‌تر از کانسپتی است که در ماه سپتامبر رونمایی شد.

قدرت مدل ۲۰۱۷ سیتروئن سی ۳ دابلیوآرسی (Citroen C3 WRC) از یک موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری توربو شارژ با تزریق سوخت مستقیم به دست می‌آید. موتور این اتومبیل ظاهراً توانی نزدیک به ۳۸۰ اسب بخار دارد.

citroen-c3-wrc-4

سیستم دیفرانسیل این اتومبیل چهارچرخ است و از یک جعبه‌دنده ۶ سرعتی ترتیبی بهره می‌برد.

سیستم دیفرانسیل تمام چرخ این اتومبیل شامل یک دنده دیفرانسیل هیدرولیک است که در مرکز کنترل می‌شود. این دنده به محورهای عقب و جلو اجازه می‌دهد با سرعت‌های متفاوتی بچرخند. طبق گفته سیتروئن، این امر باعث می‌شود گشتاور بین دو محور حرکت کند تا میزان لغزش چرخ‌های جلو را کاهش دهد.

اگرچه اتومبیل دابلیوآرسی جدید بر اساس هاچ‌بک ۵ در سی ۳ ساخته شده است؛ اما درهای سرنشینان عقب جوش داده شده‌اند و دیگر باز و بسته نمی‌شوند.

citroen-c3-wrc-3

همچنین شرکت سیتروئن عرض این اتومبیل را به ۱۸۷۵ میلی‌متر افزایش داده است. این حداکثر عرضی است که طبق قوانین مسابقات رالی قهرمانی جهانی سال ۲۰۱۷ امکان‌پذیر است. همچنین این شرکت بدنه نسخه تولیدی را بریده تا یک قفسه محافظ، یک تونل انتقال نیرو، چارچوب‌های جانبی برای شاسی و سیستم‌های تعلیق و یک اسپویلر بزرگ از جنس فیبر کامپوزیت در آن جا دهد.

این اتومبیل از یک سری جاذب شوک فنر جدید و شیب‌دار بهره می‌برد که به منظور افزایش میزان جابه‌جایی چرخ‌ها طراح شده‌اند. همچنین این اتومبیل از هندسه‌های سیستم تعلیق مختلفی برای مسیرهای آسفالت و شنی استفاده می‌کند.

citroen-c3-wrc-rear

وزن این اتومبیل طبق مقررات ۱۳۵۰ کیلوگرم با احتساب وزن راننده و رهیاب است.

طبق گفته مدیرکل بخش مسابقات شرکت سیتروئن، هدف این شرکت در سال ۲۰۱۷، برنده شدن در مسابقات در شرایط عادی و از طریق شکست رقبا است. با این حال هدف سال ۲۰۱۸، دستیابی به حداقل یکی از عنوان‌های جهانی است.

citroen-c3-wrc-2 citroen-c3-wrc-side

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه