دارو‌هایی که باید در قفسه دارو‌های خود داشته باشید

نویسنده:

۱۱:۲۴:۰۸

اگرچه مراجعه به پزشک به هنگام بیماری مهم است؛ اما برخی مشکلات و بیماری‌ها را می‌توان با داروهایی که بدون نیاز به نسخه در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند، درمان کرد.

medicine-791817_1280

۱- درد، سردرد و تب

برای این نوع دردها نیازی به خرید داروهای قوی نیست. اگر فردی به دوز بالاتری نیاز داشت، می‌تواند به جای یک قرص، دو قرص مصرف کند.

آسپیرین: اگرچه آسپیرین در برخی موارد باعث تحریک معده می‌شود؛ اما هنوز هم یک مسکن و کاهنده تب محبوب است. افرادی که از دارو‌های رقیق کنده خون استفاده می‌کنند، افرادی که می‌خواهند عمل جراحی انجام دهند و همچنین کودکان و نوجوانان نباید آسپیرین مصرف کنند.

استامینوفن: استامینوفن ممکن است یک انتخاب بهتر برای افرادی باشد که نمی‌خواهند آسپیرین مصرف کنند. همچنین استامینوفن مختص اطفال نیز در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد.

ایبوپروفن: ایبوپروفن نیز یک مسکن مؤثر و قوی‌تر از استامینوفن برای بزرگ‌سالان و نوجوانان ۱۲ سال به بالا است. ایبوپروفن مانند آسپرین ممکن است باعث تحریک معده شود.

۲- سرماخوردگی

ضد احتقان: برای سرماخوردگی دو نوع قرص‌ ضد احتقان محبوب به نام پزودوافدرین و فنیل‌فرین وجود دارد.

۳- سرفه

برای سرفه خشک می‌توانید از دارو‌هایی که حاوی دکسترومتورفان هستند، استفاده کنید. اگر سرفه شما همراه با خلط است، از داروهایی که حاوی گایافنازین هستند، استفاده کنید.

۴- آلرژی و حساسیت

آنتی‌هیستامین‌ها: دیفن هیدرامین، کلرفنیرامین و کلماستین همه عطسه و آبریزش بینی را از بین می‌برند و باعث خواب‌آلودگی می‌شوند؛ اما لوراتادین خواب‌آور نیست.

قطره چشمی: قطره‌هایی که حاوی یک آنتی‌هیستامین و یک ضد احتقان هستند، می‌توانند خارش چشم را تسکین دهند.

۵- مشکلات گوارشی

قرص کربنات کلسیم: سوزش سر دل زمانی رخ می‌دهد که اسید معده به سمت بالا برمی‌گردد و موجب تحریک مری می‌شود. این دارو‌ها به طور موقت اسید معده را خنثی می‌کنند و همچنین کلسیم که در رژیم غذایی بسیاری از مردم به ندرت یافت می‌شود را فراهم کند.

۶- خارش‌های پوستی و گزش حشرات

لوسیون کالامین: این مایع صورتی‌رنگ، خارش بثورات و گزش حشرات را تسکین می‌دهد.

کرم آنتی‌هیستامین: از کرم‌های آنتی‌هیستامین برای تسکین خارش شدید استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کرم‌هایی که ترکیب کالامین و یک آنتی‌هیستامین دارند، بهره ببرید.

کورتیزون: یک کرم یا پماد ۱ درصد کورتیزون ممکن است خارش‌های مداومی را مداوا کند که با کرم‌های مذکور تسکین نمی‌یابند.

برگرفته از
realsimple
لینک کوتاه