تولید بیش از ۱۰۰ میلیون اتومبیل توسط هوندا

نویسنده:

۱۰:۱۳:۱۴

شرکت هوندا طی نشستی خبری برای جلب‌توجه در ایام کریسمس اعلام کرد از سال ۱۹۶۳ تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه اتومبیل تولید کرده است.

شرکت ژاپنی هوندا بیش از ۵۳ سال پیش تولید اتومبیل را با اتومبیل باری کوچک T360 در کارخانه سایتاما آغاز کرد. در همان سال شرکت هوندا تولید اتومبیل اسپرت کوچک S500 را در کارخانه هاماماتسو آغاز کرد.

 

۱-honda-t360

 

قبل از تولید اتومبیل، شرکت هوندا بیشتر بر روی موتورسیکلت تمرکز داشت و هنوز هم یکی از شرکت‌های برتر جهان در بازار موتورسیکلت است.

 

civic

 

در سال ۱۹۶۴، اولین کارخانه هوندا که مختص تولید اتومبیل بود، ساخته شد. این کارخانه تولید اتومبیل را با S600 آغاز کرد.

در سال ۱۹۶۷ تولید N360 آغاز شد؛ اولین وسیله نقلیه مینی. سپس در سال ۱۹۶۹ تولید اتومبیل‌سواری کوچک N600 و اتومبیل باری کوچک TN360 در تایوان به عنوان بخشی از یک سرمایه‌گذاری مشترک آغاز شد.

 

۱-cr-v

 

مدتی بعد هوندا وارد بازار جهانی شد و تولید Accord در ایالت اوهایوی آمریکا را در سال ۱۹۸۲ آغاز کرد. این اتومبیل اولین اتومبیل‌سواری بود که توسط یک شرکت ژاپنی در آمریکا تولید می‌شد.

از آن زمان تاکنون شرکت هوندا تولید اتومبیل‌های خود را در نقاط مختلف جهان از جمله آسیا، اروپا، آمریکای جنوبی و چین گسترش داده و در ۱۸ کشور و منطقه به تولید اتومبیل می‌پردازد.

 

integra

 

با این حال، این شرکت هنوز فاصله زیادی با غول‌های جهانی دنیای خودرو دارد. به عنوان مثال، شرکت فورد در سال ۲۰۱۲ از مرز ۳۵۰ میلیون اتومبیل عبور کرد.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه