مرمّت تابلوی آسیب دیده «کلود مونه» بعد از ۱۸ ماه

نویسنده:

۰۱:۳۱:۵۴

 

این تابلو که 8 میلیون دلار قیمت دارد، در سال جولای سال 2012 توسط بازدیدکننده‌ای که به طور ناگهانی به آن مشت زد پاره شد. این تابلو در گالری ملی ایرلند در دوبلین پایتخت این کشور به نمایش گذاشته شده بود. این مرد هم اکنون در انتظار مجازات برای جرم تخریب آثار هنری به سر می‌برد.
«شان رِین‌برد» یکی از مسئولین این گالری، از تلاش بی شائبه و کار فوق‌العاده مرمت‌گران برای مرمت و تعمیر این تابلو در 18 ماه تقدیر کرده‌است. به گفته او، آسیبی که به این تابلو نفیس وارد آمده بسیار زیاد و تکان دهنده بوده است.
این تابلو هم اکنون در پشت یک شیشه محافظ-که بازگرداننده اشعه ماوراء بفنش و دارای فیلتر رطوبت است-به نمایش گذاشته شده‌است. این تابلو، تنها تابلو از آثار کلود مونه است که در اختیار گالری ملی ایرلند قرار دارد.
مونه این تابلو را در سال 1874 نقاشی کرده است. او در این زمان از یک قایق به عنوان استودیو نقاشی خود استفاده می‌کرد تا مناظری از رود سن و ابرها و قایق‌ها را نقاشی کند.
مرمت‌گران برای تعمیر این اثر هنری می‌بایست صدها قطعه میکروسکوپی رنگ روغن که از تابلو جدا شده و شکسته بودند را جمع‌آوری کرده و دوباره در کنار هم بچسبانند. در تعمیر این تابلو از میکرسکوپ، وسایل جراحی و هیترهای مخصوص استفاده شده‌است.

پریا پورمند

برگرفته از
Argenteuil Basin With A Single Sailboat
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه