چرا به تایرهای مختص زمستان نیاز داریم؟

نویسنده:

۰۳:۲۰:۱۸

سه نوع تایر برای اتومبیل‌ها ارائه می‌شود که عبارت‌اند از تایرهای مختص تابستان، تایرهای مختص زمستان و تایرهای چهارفصل. در ادامه با تفاوت میان این تایرها و مزیت تایرهای مختص زمستان آشنا خواهید شد.

در تمام مناطقی که دمای آن‌ها کمتر از ۴ درجه سلسیوس است، استفاده از تایرهای مختص زمستان در زمستان یکی از ضروریات محسوب می‌شود. درست است که تایرهای چهارفصل در فصل زمستان عملکرد بهتری نسبت به تایرهای مختص تابستان دارند؛ اما کارشناسان به شدت توصیه می‌کنند در زمستان از تایرهای مختص زمستان استفاده کنید.

 

۱۴۸۲۲۴۳۷۰۴-۱۴۸۲۱۷۵۷۳۹-summer-tires-ice

 

در ادامه ویدئویی مشاهده خواهید کرد که علت برتری تایرهای مختص زمستان را نشان می‌دهد. این ویدئو که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده، هنوز هم یکی از بهترین تست‌های تایرهای مختص زمستان محسوب می‌شود. برخلاف بسیاری از ویدئوها که تایرهای مختص زمستان را با تایرهای مختص تابستان مقایسه می‌کنند، این تست تایرهای چهارفصل را نیز مقایسه می‌کند. همچنین در انتهای ویدئو، عملکرد هر سه تایر را کنار یکدیگر مشاهده می‌کنید تا تفاوت را بهتر درک کنید.

کاملاً مشخص است که تایرهای مختص تابستان بدترین عملکرد را در زمستان دارند؛ اما احتمالاً از عملکرد خوب تایرهای مختص زمستان نسبت به تایرهای چهارفصل شگفت‌زده خواهید شد. حتی اگر قصد رانندگی در زمستان و جاده‌های لغزنده را ندارید، در این ویدئو به شما ثابت می‌کنیم که به تایرهای مختص زمستان نیاز دارید.

 

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه