معرفی بازی ایرانی مهدیار | شروع یک ماجراجویی کوچک

نویسنده:

۰۱:۲۱:۰۸

مدتیست شاهد فعال شدن صنعت بازی‌سازی در حوضه سیستم عامل اندروید از طرف سازندگان کوچک یا بزرگ داخلی هستیم که نشان می‌هد سرانجام این صنعت نوپا در ایران مسیر رشد خود را طی می‌کند و سرانجام روزی خواهد رسید که برروی تمامی پلتفورم‌های موجود شاهد موفقیت این بازی‌سازان داخلی خواهیم بود. یکی دیگر از توسعه‌دهندگان تازه‌کار که اخیرا شروع به ساخت بازی‌های اندرویدی کرده است موسسه مصاف ایرانیان نام دارد که توانسته است در اولین گام خود نظرات مثبت کاربران را به خود جلب کرده و آنان را به آینده محصولات خود امیدوار کند.

 

screenshot_2016-12-26-14-38-53

 

مهدیار نام یک بازی اپیزودیک یا سریالی در سبک Point & Click یا اشاره و کلیک است که به تازگی قسمت اول آن باری تلفن‌های هوشمند اندرویدی منتشر شده است. اولین نکته‌ای که در برخورد با مهدیار متوجه خواهید شد پررنگ بودن المان‌های بومی آن است بطوری که محیط ایرانی و اسلامی بازی از همان لحظات ابتدایی کاملا محسوس خواهد بود. مهدیار داستان یک پسر باهوش اما شلخته را روایت می‌کند که در ابتدا می‌بایست نظم و آراستگی را وارد روند زندگی خود کرده و سپس تلاش کند مشکل بزرگی که در مدرسه اتفاق می‌افتد را حل کند. روایت بازی در قسمت اول چندان جذابیت خاصی ندارد و تنها حکم آشنایی اولیه با شخصیت‌ها و محیط بازی را دارد، همچنین دقیقا در لحظه‌ای که معمای بزرگ مطرح می‌شود قسمت اول بازی به اتمام رسیده و شما می‌بایست بقیه داستان را در قسمت‌های بعدی دنبال کنید، که این امر می‌تواند یک شروع مناسب برای قسمت بعدی و همچنین ادامه آن‌ها باشد البته اگر سازندگان بازی بتوانند به خوبی از این موقعیت استفاده کنند. یکی از دیگر خصوصیات مثبت مهدیار طراحی گرافیکی فوق‌العاده آن است که می‌توان آن را به تنهایی یکی از دلایل پیشنهادمان برای تمامی کاربران تلقی کنیم. رنگ‌بندی مناسب محیط بازی به همراه انیمیشن‌های روان و خوب باعث می‌شوند تجربه‌ای متفاوت برای شما رقم زده شود.

 

screenshot_2016-12-26-14-25-01

 

اما خارج از تمامی نکات ذکر شده، مهم‌ترین عامل موفقیت یک بازی اشاره و کلیک خلاقیت سازندگان در استفاده از معماها و باز بودن دست کاربران برای ارتباط با محیط بازی خلاصه می‌شود. حال مهدیار چقدر تحقق این امر موفق بوده است؟ در قسمت اول بازی می‌توان متوجه خلاقیت‌ها و ایده‌های ناب سازندگان شد که متاسفانه ممکن است کوتاهی بیش از حد آن کمی از ذوق و شوق کاربران کاسته و باعث نارضایتی آنان شود، اما اگر در قسمت‌های بعدی شاهد گسترش فضاهای بازی برای جست و جو و چالش‌برانگیزتر شدن معماها باشیم قطعا مهدیار جزو یکی از برترین ساخته‌های داخلی موجود خواهد شد. همانطور که گفته شد مهدیار یک دانش آموز نامنظم است که شما وظیفه دارید طی برخی از مینی‌گیم‌های بازی اقدام به مرتب کردن کتابخانه یا جمع‌ و جور کردن وسایل و چیدن پازل مانند آنان در جعبه به او کمک کنید تا از این وضعیت خلاص شود. همچنین برخی دیگر از مینی‌گیم‌های بازی مرتبط با حوضه‌های الکتریکی و تعمیر کردن وسایل برقی متفاوت است که در نوع خود برای کارکتری با سن مهدیار تعجب‌برانگیز است! البته بجز موارد ذکر شده کارهای روزمره دیگر همچون آراسته کردن شخصیت پس از بیدار شدن یا کمک به پخت کیک برای کمک کردن به مادر بخشی دیگر از گیم‌پلی بازی محسوب می‌شود که گذراندن آنان لذت خاصی دارد.

 

screenshot_2016-12-26-14-23-25

 

موسیقی و صداگذاری مهدیار نیز همانند دیگر بخش‌های آن به خوبی صورت گرفته است و در این بخش از سازندگان انتقاد کردن جایز نیست، چرا که وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌ند. و درنهایت به جمع‌بندی کلی درخصوص مهدیار می‌رسیم، شاید درمقایسه با دیگر عناوین هم‌سبک، چه داخلی و مخصوصا چه خارجی مهدیار حرفی برای گفتن نداشته باشد، اما باید توجه کنیم تنها شاهد عرضه قسمت اول آن بودیم که درواقع شروعی برای گسترش این ماجراجویی کوچک محسوب می‌شود. امیدواریم تیم سازنده آن در ادامه با مد نظر قرار دادن کمی‌ها و کاستی‌های موجود روند پیشرفت و موفقیت مهدیار را تسریع کرده و کاربران زیادی را مجذوب آن کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم قسمت اول مهدیار را از بازار دانلود و تجربه کنید تا در ادامه بتوانید با قسمت‌های بعدی آن همگام شده و از این بازی لذت ببرید.

 

BAZAAR

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه

دیدگاه