نیمکت‌های کتابی، جاذبه جدید شهر لندن

نویسنده:

۰۷:۵۸:۱۹

  

۵۰ نیمکت که در سراسر شهر لندن جایگذاری شده و شکلی مانند یک کتاب باز شده دارند، توسط هنرمندان و نویسندگان معروف طراحی شده‌اند. کارتونیست معروف رالف اِستِدمن و کرسیدا کاوِل نویسنده مجموعه کتاب‌های "چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم؟" از جمله این هنرمندانی هستند که در این پروژه شرکت کرده‌اند.

ایده این پروژه توسط بنیاد ملی ادبیات برای تشویق به کتابخوانی اجرا شده است.

کرسیدا کاول که خود تصویرسازی مجموعه کتاب‌هایش را بر عهده داشته می‌گوید: "من از اینکه عضوی از این پروژه بودم و توانستم نیمکتی با طرح کتاب «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» طراحی کنم بسیار هیجان زده‌ام. این پروژه برای تقدیر از استعدادهای نویسندگی و تصویرسازی در این کشور است و من امیدوارم که دیدن این نیمکت‌ها شهروندان لندن را به یاد لذت کتابخوانی بیندازند."

رالف استدمن که برای تصویر سازی کتاب "آنسوی آینه" اثر لوئیس کارول(نویسنده آلیس در سرزمین عجایب) معروف است نیز یکی از این نیمکت‌ها را تصویرسازی کرده‌است.

قهرمانان دیگر دنیای ادبیات مانند شرلوک هلمز، جیمز باند، مری پاپینز و هرکول پوآرو نیز از شخصیت‌هایی هستند که بر این نیمکت‌های زیبا تصویر شده‌اند.

این نیمکت‌ها در ماه اکتبر در London's Southbank Centre به مزایده گذاشته خواهند شد و تمامی درآمد حاصل از آن توسط بنیاد ملی ادبیات انگلستان برای تشویق کتابخوانی به جوامع محروم سراسر انگلستان تعلق خواهد گرفت.
پریا پورمند

برگرفته از
نیمکت‌های کتابی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه