افتتاح «خانه تصویرسازی» کوئنتین بلیک

نویسنده:

۰۴:۰۱:۵۵

 

«خانه تصویرسازی» در چهارشنبه این هفته در نزدیکی کینگزکراس لندن برای عموم بازگشایی شد. کوئنتین بلیک می‌گوید: "تصویرسازی یکی از رشته‌های متمایز در تاریخ هنر بریتانیا، و یکی از چیزهایی است که بریتانیایی‌ها در آن استعداد دارند."
این مرکز که به عنوان اولین گالری عمومی و مرکز تحصیلی تخصصی هنر تصویرسازی جهان افتتاح شده، بسیاری از شاخه‌های تصویرسازی از جمله تصویرسازی سیاسی، تبلیغاتی، مُد و علمی را پوشش می‌دهد.
نمایشگاه افتتاحیه این مرکز که Inside Stories نام دارد، نمایشگاهی از آثار کل دوران فعالیت هنری بلندمدت کوئنتین بلیک است. در این نمایشگاه چرک‌نویس‌ها و تصویرسازی‌های اورجینال او برای کتاب‌های مختلف از جمله دو کتاب "احمق‌ها" و "دنی قهرمان جهان" اثر رولد دال به نمایش گذاشته شده‌اند.
سِر کوئنتین بلیک متولد 1932 انگلستان است. اولین اثر او هنگامی که فقط 16 سال سن داشت در Punch  چاپ شد. اولین کتاب تصویرسازی شده توسط او کتاب "یک جرعه آب" اثر جان یومن بود که در سال 1960 به چاپ رسید.کوئنتین بلیک برای سال های بسیاری در کالج سلطنتی لندن به تدریس مشغول و تأسیس مرکزی تنها برای تصویرسازی یکی از آرزوهای بلندمدت او بوده‌است.پریا پورمند

برگرفته از
خانه تصویرسازی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه