از بن هور تا بی.اف.جی: ناموفق‌ترین فیلم‌های سال۲۰۱۶ (قسمت دوم)

نویسنده:

۱۲:۱۳:۴۷

چهارده فیلم در لیست کم فروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ جای گرفته‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به آلیس آن‌سوی آینه، غول بزرگ مهربان و بن هور اشاره کرد.

سال ۲۰۱۶ پر از پستی‌ها و بلندی‌ها و موفقیت و شکست برای استودیوهای بزرگ هالیوودی بود. در ادامه لیستی از پرخرج‌ترین فیلم‌هایی را که در گیشه‌ها شکست خوردند با هم می‌بینیم.

Teenage Mutant Ninja Turtles 2

۰۹-teenage_mutant_ninja_turtles_out_of_the_shadows_still_h_2016

لاکپشت‌های نینجا ۲ در گیشه‌های جهان حدود ۳۰۰میلیون دلار فروش کرد و این در حالی بود که قسمت اول این فیلم دو برابر این مقدار فروش کرده بود. برای ساخت لاکپشت‌های نینجا ۲ حدود ۱۳۵ میلیون دلار هزینه شد و هزینه‌های تبلیغ آن هم بسیار بالا بود. اکران این فیلم به استودیو پارامونت حدود ۷۵ میلیون دلار ضربه زد.

Ghostbusters

۱۰-ghostbusters_leslie_jones_melissa_mccarthy_kristen_wiig_kate_mckinnon_still_2_

گوست‌باسترز بازسازی فیلم محبوب کمدی گوست باسترز در دهه هشتاد بود، تنها با این تفاوت که تمامی نقش‌های اصلی را این بار خانم‌ها بازی می‌کردند. این فیلم در مجموع ۲۲۹ میلیون دلار فروخت در حالی که ۱۴۴ میلیون دلار هزینه آن شده بود. این در حالی است که گوست باسترز برای بازگرداندن تمامی هزینه‌ها باید حداقل ۳۰۰ میلیون دلار فروش می‌کرد. ضرر مالی این فیلم حدود ۷۰ میلیون دلار بود.

Alice Through the Looking Glass

۱۱-alicethroughthelookingglass-h-2016

آلیس در سرزمین عجایب که در بهار سال ۲۰۱۰ اکران شد و کارگردانی آن را تیم برتون بر عهده داشت ۱.۰۲۵میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد. اما دنباله آن «آلیس آنسوی آینه» به سختی توانست به ۲۹۹.۴میلیون دلار برسد. این فیلم با بودجه‌ای ۱۷۰ میلیون دلاری، حداقل ۷۰میلیون دلار به دیزنی خسارت زد. جانی دپ و میا واسیکوسکا باری دیگر در این فیلم حضور داشتند، اما تیم برتون دیگر کارگردانی فیلم را قبول نکرد.

The Divergent Series: Allegiant

۱۲-the_divergent_series-_allegiant_still_6

عمق شکست این فیلم در گیشه‌ها آنقدر زیاد بود که استودیو لاینزگیت اعلام کرد قسمت جدید این فیلم را فقط برای نمایش تلویزیونی و نه نمایش سینمایی خواهد ساخت. الجاینت در گیشه‌ها حدود ۲۴۰ میلیون دلار فروخت و بودجه ساخت آن ۱۱۰ میلیون دلار بود. لاینزگیت با اکران این فیلم ۵۰ میلیون دلار ضرر کرد.

Billy Lynn’s Long Halftime Walk

۱۳-screen_shot_2016-05-12_at_9-58-59_am

فیلم دیگر آنگ لی، زندگی پای که در سال ۲۰۱۲ اکران شد ۶۰۰ میلیون دلار فروش کرد، اما فیلم جدید او چنین شانسی نداشت. مخاطبان به کلی فیلم را نادیده گرفتند و فیلم در مجموع ۲۷.۹ دلار فروش کرد در حالی که ۴۰ میلیون دلار خرج روی دست سازنده‌اش گذاشته بود. سونی و شرکایش با پخش این فیلم حداقل ۴۰ میلیون دلار ضرر کردند.

Assassin’s Creed

۱۴-assassinscreed_2016_14-h_2016

اسسینز کرید، اقتباسی از سری بازی‌های محبوب شرکت یوبی‌سافت حتی نتوانست به نیمی از محبوبیت بازی‌ها دست پیدا کند. این فیلم که در تعطیلات کریسمس اکران شد تا به حال تنها توانسته ۲۲.۴ میلیون دلار فروش کند و ۱۲۵ میلیون دلار هزینه ساخت آن شده است. حتی اگر مجموع فروش آن به ۱۵۰ میلیون دلار هم برسد، باز هم ضرری در حدود ۱۰۰ میلیون دلار نصیب استودیوهای سازنده‌اش نیو ریجنسی و فاکس خواهد کرد.

Rules Don’t Apply

۱۵-rules_dont_apply_h_2016_0

این فیلم به کارگردانی وارن بیتی که یک دهه مشغول ساخت آن بوده، به یکی از بدترین شکست‌های استودیو فاکس در گیشه بدل شد. این فیلم با بودجه ۲۵میلیون دلاری تنها ۳.۶۵ دلار فروخت.

 

 

 

برگرفته از
hollywoodreporter
لینک کوتاه