شکایت آکادمی اسکار از خانواده «جوزف رایت» برای فروش جایزه این مراسم

نویسنده:

۰۶:۳۴:۱۹

جوزف رایت در سال 1985 درگذشت و وارثان او ماه گذشته مجسمه جایزه اسکار او را به مبلغ 79200 هزار دلار به خریداران ناشناس در مزایده بریاربوک فروختند.
این درحالی است که آکادمی اسکار در سال 1951 قوانینی وضع کرد که بر اساس آن، تنها این آکادمی حق خرید هر کدام از جایزه‌ها را دارد.
آکادمی اسکار خواستار خسارتی بیش از مبلغ 79200 هزار دلار و خواستار مبلغی به عنوان تنبیه شده‌است. پرونده حقوقی که توسط این آکادمی این هفته به دادگاه ارائه شده، اظهار می‌کند که قانون فروش جوایز شامل وارثین برندگان نیز می‌شود.
 این پرونده علیه وارثین جیمز رایت، شرکت بریاربوک و خریداران گمنام این جایزه تنظیم شده‌است.
فروش جوایز اسکار به ندرت اتفاق می‌افتد و آکادمی اسکار در پیگیری عاملان فروش این جوایز بسیار سخت‌گیر و دقیق است.
در سال 2012، کلکسیونی از 15 جایزه اسکار در مزایده‌ای در لس آنجلس برای بیش از 3 میلیون دلار فروش رفت و آکادمی اسکار برای جلوگیری از فروش آن نتوانست کاری انجام دهد. از جمله جوایزی که در این حراج فروخته شدند، جایزه‌هایی برای دو فیلم «بلندی‌های بادگیر» و «همشهری کین» قرار داشتند.
جیمز رایت دو اسکار به عنوان کارگردان هنری دریافت کرده‎است. او دومین جایزه اسکار خود را هم در سال 1942 برای فیلم This Above All از آن خود کرد. جیمز رایت در بین سال های 1923 و 1969 روی 86 فیلم کار کرد و بیش از 10 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

پریا پورمند

برگرفته از
اسکار
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه