اپل و اندروید؛ شماره یک‌های جهان

نویسنده:

۱۱:۳۴:۴۳

مرکز تحقیقاتی comScore بازار گوشی‌های هوشمند امریکا را ارزیابی کرده است. طبق تحقیقات این شرکت، گوشی‌های هوشمند اپل اکثریت سهم بازار امریکا را به خود اختصاص داده و اندروید نیز در صدر سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند است. طبق تخمین‌های این مرکز تحقیقاتی، 169 میلیون کاربر موبایل در امریکا گوشی هوشمند دارند که 70 درصد از کل کاربران موبایل است.

اپل ادعا می‌کند 41.9 درصد از این کاربران از گوشی‌های هوشمندش استفاده می‌کنند. در حالی که سامسونگ 27.8 درصد، ال‌جی 6.5 درصد، موتورولا با6.3 درصد و اچ‌تی‌سی 5.1 درصد از سهم بازار امریکا را دارند. از نظر ارقام، اختلاف بین سامسونگ و اپل خیلی چشمگیر است. اپل در زمینه سخت‌افزار در بازار امریکا فرمانروایی می‌کنند. سامسونگ دوش به دوش آن به مدد آندروید پیش می‌رود. به طوری که 22 درصد از کل گوشی‌هایی که به فروش می‌رسند اندروید هستند.

سهم بازار سیستم‌عامل داستان متفاوتی است. اندروید 52.1 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد. در حالی که 41.9 درصد در اختیار اپل است و مایکروسافت، بلک‌بری و سیمبین به ترتیب تنها 3.4درصد، 2.3 درصد و 0.1 درصد را از آن خود دارد.

از نظر برنامه‌های کاربردی نیز Facebook، Google Play Store، YouTube، Google Search و Pandora Radio جزو 5 برنامه کاربردی برتر هستند.

سعیده اکبری

برگرفته از
بازار سیستم‌عامل‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه