دنیای هنر در هفته‌ای که گذشت

نویسنده:

۰۹:۴۶:۰۷

 
کریس میلک کارگردان ویدئوهای موسیقی، برای ساخت این قاب‌های چند تکه از هنر ماقبل تاریخ الهام گرفته‌است. هنگامی که یک بازدیدکننده در جلوی یکی از این قاب‌ها قرار بگیرد، تصویر او روی صفحه این قاب به شکل پرنده‌ای بزرگ نمایش داده می‌شود.
 
ریچارد کلارکسون طراح، لامپی را طراحی کرده است که می‌تواند از هر دستگاهی که دارای بلوتوث باشد موسیقی پخش کند و به شکل یک ابر است. هنگامی که موسیقی در حال پخش نباشد، این ابر را می‌توان در حالت «طوفانی» قرار داد تا صدای رعد و برق و طوفان را از آن شنید. همچنین لامپ‌های LED کار گذاشته شده در این لامپ، نور رعد و برق را تداعی می‌کنند. به گفته کلارکسون این لامپ گونه جدیدی از اشیاء هوشمند است.
 
گروه موسیقی Unfathomable Ruination درون یک مکعب عایق صدای فلزی در فستیوالی در شهر لندن به اجرای موسیقی می‌پردازند. این مکعب توسط خوآنو اونوفِره طراحی شده و  Box Sized Die نام دارد.
 
نمایشگاهی دستاوردهای هنری طراح ژاپنی ایسی میاکه را به نمایش گذاشته‌است. در این نمایشگاه آثاری از بیش از 70 هنرمند از سراسر جهان به نمایش گذاشته شده، و از هنرهای دستی تا تکنولوژی مدرن در آن دیده می‌شود.
 
هنرمند خیابانی اهل پرتقال، الکساندرو فارتو(که با نام Vhils هم شناخته می‌شود) ابتدا فقط به نقاشی روی دیوارها می‌پرداخت. حالا او تکنیک جدیدی را برای خود برگزیده است: اون دیوارها را کنده‌کاری می‌کند و روی آن‌ها صورت حک می‌کند.
 
مجموعه لباس‌های Krizia Robustella در هفته مُد بارسلونا که مدل‌ها در آن کلاه‌های بالاکلاوا بر سر داشتند. در این برنامه از مدل‌ها خواسته شده بود که در میان تماشاگران قدم بزنند و با آن‌ها گفتگو کنند.
 
مرکز فرهنگی حیدر ال‌یف در آذربایجان که توسط زاها حدید طراحی شده‌است، برنده جایزه طرح سال شد. طراحی این مرکز دارای منحنی‌های خاص زاها حدید است.
 
ماریو سانتاماریا، اسکرین‌شات‌هایی از روبات‌های تصویرگر گوگل در حالی که در حال عکاسی از گالری‌های هنری در سراسر جهان هستند، جمع‌آوری کرده‌است. این روبات‌ها در حال عکاسی از گالری‌ها گاهی به صورت تصادفی از خود در آینه‌ها عکس «سِلفی» هم می‌گیرند.

پریا پورمند

برگرفته از
دنیای هنر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه