مینی ون شگفت‌انگیز کرایسلر برای نسل هزاره

نویسنده:

۰۹:۰۶:۱۲

اتومبیل کانسپتی که شرکت کرایسلر در نمایشگاه CES امسال به نمایش خواهد گذاشت، یک مینی ون کامپکت الکتریکی است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

تولید مینی ون‌های الکتریکی بسیار منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا زمانی که بحث افزایش فضای داخل کابین مطرح می‌شود، هیچ چیزی نمی‌تواند به خوبی یک رانشگر الکتریکی باشد. اتومبیل کانسپت کرایسلر با نام پورتال (Portal) احتمالاً کوتاه‌تر از یک پسیفیا(Pacifica) است. فاصله بین دو محور این اتومبیل ۱۱۸٫۲ اینچ است؛ اما کف کاملاً مسطح و درهایی بزرگش در دو سمت اتومبیل باعث می‌شوند فضای بزرگ‌تری داشته باشد و دسترسی به داخل آن راحت‌تر باشد. همچنین اندازه کامپکت این اتومبیل باعث می‌شود اتومبیلی مناسب برای استفاده در شهر باشد.

 

۱۴۸۳۴۶۳۸۶۴-syn-pop-1483451983-cn017-023ch-1

 

یک موتور که از سیستم دیفرانسیل جلو بهره می‌برد، به یک باتری ۱۰۰ کیلووات در ساعت وصل شده که محدوده مسافتی حدود ۱۵۰ مایل دارد و در عرض ۲۰ دقیقه، با یک شارژر ۳۵۰ کیلوواتی سریع شارژ می‌شود.

زمانی که سوار اتومبیل می‌شوید، در فضایی پر از صفحه‌نمایش‌های ال‌ای‌دی قرار می‌گیرید. حداقل ۱۰ جا برای تلفن وجود دارد. همچنین از آنجا که همه صندلی‌ها روی ریل‌هایی سوار شده‌اند، این مینی ون را در عرض چند دقیقه می‌توان به فضایی مناسب برای زندگی تبدیل کرد.

 

۱۴۸۳۴۶۳۸۶۶-syn-pop-1483452862-cn017-010ch-1

 

همان‌طور که می‌توان از یک کانسپت که برای CES آماده شده، انتظار داشت، این مینی ون از جدیدترین فناوری‌ها بهره می‌برد، مانند رانندگی خودران SAE سطح سه. این سیستم به سرنشینان اجازه می‌دهد در شرایط خاصی و در بزرگراه‌ها رانندگی را به مینی ون بسپارند. این سیستم احتمالاً در آینده به‌روزرسانی خواهد شد. پورتال با استفاده از فناوری‌های شناسایی چهره و تشخیص صدا می‌تواند تمام تنظیمات خود را مطابق با کاربرانش انجام دهد. کاربران این مینی ون می‌توانند محتوای دیجیتال خود را از طریق شبکه داخل اتومبیل با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 

۱۴۸۳۴۶۳۸۶۸-syn-pop-1483453303-cn017-002ch-1

 

تنها یک مینی ون می‌تواند چنین ویژگی‌هایی داشته باشد.

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه

دیدگاه