درگذشت «لوییس زامپرینی» قهرمان جنگ جهانی دوم و الهام‌بخش آنجلینا جولی

نویسنده:

۱۲:۳۳:۴۳

 
به گفته خانواده زامپرینی، او در روز 4شنبه به علت التهاب ریه درگذشته است. کمپانی یونیورسال که فیلم Unbroken را در ماه دسامبر اکران خواهد کرد این خبر را تأیید کرده است.
لوییس زامپرینی که در کالیفرنیا به دنیا آمده بود، در رقابت‌های المپیک سال 1936 برلین، موفق به دریافت مدال طلا در رقابت‌های 5000 متر دو و میدانی شد و پس از آن در جنگ جهانی دوم به خدمت ارتش آمریکا درآمد. هواپیمای او که در ارتش به عنوان خلبان یک بمب افکن خدمت می‌کرد، در طی حادثه سقوط کرده و او 47 روز را بر روی یک قایق بادی سر می‌کند و سپس توسط نیروهای ژاپنی به مدت دو سال اسیر و شکنجه می‌شود.
داستان زندگی زامپرینی در کتاب پرفروش "Unbroken: A World War II Story of Survival Resilience and Redemption" به چاپ رسید و منبع الهامی برای آنجلینا جولی بازیگر مشهور سینما شد تا فیلمی را بر اساس آن کارگردانی کند.
در فیلم Unbroken که برای اولین بار در جشنواره فیلم تورنتو در پاییز امسال اکران می‌شود، نقش لوییس زامپرینی توسط جک اوکانل(300: Rise of an Empire) ایفا خواهد شد.
پریا پورمند
برگرفته از
لوییس زامپرینی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “درگذشت «لوییس زامپرینی» قهرمان جنگ جهانی دوم و الهام‌بخش آنجلینا جولی”
  1. خداییش فیلم های تو این سبک عالیه مثل فیلمه unbroken و فیلم camp x rayخداییش فیلم های تو این سبک عالیه مثل فیلمه unbroken و فیلم camp x ray