با اتومبیل کانسپت عجیب‌ و غریب تویوتا آشنا شوید

نویسنده:

۱۱:۵۴:۲۰

شرکت تویوتا یک اتومبیل کانسپت در نمایشگاه CES به نمایش گذاشته که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

این اتومبیل شکلی محفظه مانند و کاملاً گرد دارد؛ اما پریوس نیست. با اتومبیل کانسپت-آی (Concept-i) شرکت تویوتا آشنا شوید؛ یک اتومبیل کانسپت غیرعادی که شرکت تویوتا در نشست خبری خود در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۷ رونمایی کرد. شاید بتوان گفت این اتومبیل با درهای بال مانند خود که به سمت بالا باز می‌شوند و سبک شگفت انگیزش، کمی با کلمه امن و سبک پایه‌ای که از تویوتا انتظار دارید، فاصله دارد.

این اتومبیل نیز همانند تمام اتومبیل‌های کانسپت قرار نیست در خیابان‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ اما تصوری که تویوتا از آینده دارد را نشان می‌دهد. طبق توضیحات رئیس بخش تحقیقات تویوتا، تصور تویوتا از آینده دو موضوع را در برمی‌گیرد: افزایش ایمنی اتومبیل و تغییر نحوه تعامل مردم با وسایل نقلیه.

 

landscape-1483568041-gettyimages-630975140

 

این اتومبیل از طریق سیستمی با سرنشینانش ارتباط برقرار می‌کند که تویوتا آن را Yui می‌نامد.

Yui می‌خواهد شما را بشناسد و باعث شود زمانی که با این اتومبیل به مسافرت می‌روید، احساس خوبی داشته باشید. همچنین این اتومبیل همه‌چیز را با روحیه و شخصیت شما هماهنگ می‌کند. این اتومبیل پتانسیل آن را دارد که بیش از یک دوست باشد. این اتومبیل می‌تواند دوستی باشد که مراقب شماست.

علاوه بر این، Yui نوعی آزمایش برای حل یکی از مشکلات پیچیده اتومبیل‌های خودران نیز محسوب می‌شود. این مشکل همان اطمینان از توجه راننده به شرایط در زمان نیاز به کنترل اتومبیل توسط انسان است. Yui با شما صحبت می‌کند تا شما را هوشیار نگه دارد؛ همان‌طور که رانندگان کامیون با امواج رادیویی دوطرفه با یکدیگر صحبت می‌کنند تا هوشیار بمانند.

شرکت تویوتا امیدوار است اتومبیل کانسپت-آی به روند توسعه اتومبیل‌های خودران کمک کند.

 

 

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه

دیدگاه