این دستگاه پوشیدنی طعم پوست را می‌چشد!

نویسنده:

۱۱:۵۵:۰۱

دستگاه پوشیدنی K’track پوست را می‌چشد تا به ورزشکاران و بیماران دیابتی کمک کند.

ورزشکاران و دیابتی‌ها به زودی می‌توانند میزان اسیدلاکتیک و قندخون خود را با استفاده از دستگاهی که به شیوه مجازی پوست آنها را می‌چشد بسنجند. این دستگاه توسط PKvitality تولید شده است.

 

ktrack-web-2_05

 

مچ‌بندK’track Glucose  ردیاب گلوکز ۱۴۹ دلار قیمت دارد و از طریق زیر دستگاه مایعی را جذب می‌کند که حاوی مواد شیمیایی مورد نظر است.

مزیت این دستگاه برای دیابتی‌ها این است که دیگر مجبور نیستند به شیوه قدیم، نوک انگشت خود را سوراخ کنند تا میزان قند خونشان را بسنجند. علاوه بر این، آنها با کمک این دستگاه در هزینه خریدن نوار تست برای آزمایش قند خون، که در آزمایشات قدیمی متداول بود، صرفه‌جویی می‌کنند.

 

ktrack-web-1_07

 

البته این بدین معنی نیست که چیزی در پوست نفوذ نخواهد کرد! برعکس، در K’track، به جای یک سوزن دردناک، یک ریزسوزن خیلی کوچک که ضخامتش کمتر از نیم میلی‌متر است به آرامی وارد لایه خارجی پوست می‌شود. مایع درست از زیر لایه خارجی پوست جذب می‌شود و دستگاه را می‌خیساند و به حسگرها ارسال می‌شود تا میزان گلوکز تشخیص داده شود. این دستگاه با برنامه کاربردی K’track برای اندروید و iOS کار می‌کند و کاربران می‌توانند هر وقت دلشان خواست میزان گلوکز در خونشان را اندازه بگیرند.

دستگاه پوشیدنی K’Track Athlete برای ورزشکاران ۱۹۹ دلار قیمت دارد و میزان اسید لاکتیک را نشان می‌دهد. اسید لاکتیک نشان می‌دهد که چقدر بدن در برابر ورزش خوب پاسخ می‌دهد و ورزشکار بعد از یک دوره تمرین فشرده چه مدت زمان برای استراحت و بازیابی نیاز دارد. از آنجا که این دستگاه پوشیدنی است، لازم نیست ورزشکاران فعالیت‌های بدنی خود را برای اندازه‌گیری میزان اسیدلاکتیک متوقف کنند.

 

ed38603d8e6d6a60b0df5a3508cb7203

 

این فناوری بسیار نوین است و زندگی دیابتی‌ها و ورزشکاران را بسیار ساده می‌کند اما هنوز مشخص نیست که دستگاه‌های K’track که ساخت PKvitality هستند به دست‌ها مشتریان برسد. این شرکت در حال حاضر منتظر اجازه از سوی نظام سلامت و بهداشت برای فروش دستگاه‌های خود است.

 

برگرفته از
livescience
لینک کوتاه

دیدگاه