انتشار تیزر تبلیغاتی مدل ۲۰۱۵ خودروهای ForTwo و ForFour شرکت اسمارت + ویدیو

نویسنده:

۱۱:۱۴:۰۲

خودرو شهری کوچک و جمع و جور که دو در، گنجایش دو سرنشین و میزان آلایندگی بسیار پایینی دارد. در حقیقت این محصول از زیر مجموعه های صنایع دایملر AG به شمار می رود و تا کنون فروش خوبی هم  در ۴۲ کشور دنیا داشته است.
 
اکنون این شرکت تبلیغات مدل ۲۰۱۵ خودرو خود را در گوشه و کنار اینترنت آغاز کرده است و طی چند روز گذشته هم یک تیزر ویدیویی جدید را منتشر کرده که ایده کلی طراحی ForTwo جدید را به تصویر می کشد. و البته خبر از تولد برادری بزرگ جثه تر با نام ForFour را می دهد که ۴ در بوده و احتمالا گنجایش ۴ سرنشین را دارد. ظاهر کلی خودرو جدید تقریبا همانند Smart ForTwo است و بر اساس همان زبان طراحی و تکنولوژی آماده شده است. که البته شباهت بیشتری به خودروهای معمول بازار دارد و یک هاچ بک جمع و جور را در خاطر متبادر می سازد.
 
جای شگفتی نیست که اسمارت جدید تقارن زمانی و کارکردی جالبی با Twingo شرکت رنو پیدا کرده است. توینگو که در نمایشگاه اتومبیل ژنو امسال رونمایی شد، شباهت بیشتری به خودروهای هاچ بک معمولی دارد.
 
 البته اینکه فور-فور معمولی تر به نظر می رسد، بدان معنی نیست که خودرویی معمولی است. هر دو خودرو فورتو و فورفور موتور را در عقب خودرو جای داده اند و از سیستم انتقال نیرو چرخ های عقب بهره می برند. موتور آنها نیز تنها ۳ سیلندر دارد. هرچند که طول آنها کاملا با هم متفاوت است.  
 
 شرکت اسمارت به جز اینکه در طراحی خودرو جدید باید تفاوت ظاهری چشمگیری با محصول رنو داشته باشد، احتمالا به دنبال تغییرات درونی هم خواهد بود. از هم اکنون احتمال عرضه آن در سه مدل تمام الکتریکی، بنزینی و دیزلی دور از ذهن نیست.
 
 آنطور که در ویدیوی منتشره دیده می شود، هر دو مدل اسمارت از نظر طراحی عقب خودرو و بخش محافظتی  شباهت زیادی دارند. هرچند که فورتو نسبت به توینگوی رنو به شکل قابل توجهی کوتاه تر است، اما فورفور در قد و قواره ای همانند پسرعموی فرانسوی اش عرضه خواهد شد.
 
 قرار است مدل ۲۰۱۵ فورتو شرکت اسمارت در نمایشگاه اتومبیل پاریس ۲۰۱۴ در سپتامبر رونمایی شود. البته فورفور چند ماهی بیشتر در صف معرفی باقی خواهد ماند. 

 
برگرفته از
ForTwo و ForFour
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه