انواع روش‌های کار آفرینی با کمترین هزینه 

نویسنده:

۰۵:۲۷:۱۵

مد است که در ایران برای رسیدن به قله‌های ترقی می‌گویند علمش را دارم اما با کدام پول؟ با کدام پارتی؟ و یا …؟ اما بهتره بگوییم این سوال‌ها برای افرادی است که فقط به موفقیت دیگران نگاه می‌کنند و خود چیزی جز تماشاگران بیرونی نیستند. بهتر است از این توضیحات که جز تحلیل وضعیت همان تماشاگران نیست پرهیز کنیم و به موضع اصلی مقاله بپردازیم:

اولین پیشنهاد در کارآفرینی بدون سرمایه با بهتره بگوییم با داشتن حداقل سرمایه ممکن است، افتتاح یک سینمای خانگی با دریافت مجوز های لازم از وزارت ارشاد و وزارات ذینفع امکان پذیر است.

فرد کار آفرین میتواند با تهیه میز و صندلی ، ویدیو پروژکتور و سیستم پخش که همه این ها در بهترین حالت مبلغی حدودا تا ۵ میلیون تومان هزینه میگیرد دست به ساخت یک سینمای خانگی بزند! اما شاید بگویید کجا؟ مکانش؟ سالنش؟ آری درست است! اما شاید همگی یک پارکینگ ۳۰ متری در طبقه همکف منزلمان داشته باشیم ، که با اختصاص این مکان به سالن نمایش سینما میتوانیم در حیطه سینمای خانگی حداقل برای افراد کوچه ، خیابان و یا شهرمان ایفای نقش کنیم و همین کمترین هاست که شاید شمارا به بزرگترین مالک سینمای خانگی در جهان تبدیل کنید.
دومین پیشنهاد ما کسب و کار در اینترنت است ، بهتره چندتا مثال بزنم:  فردی میتواند با توجه به علاقه شخصی خود در فضای مجازی فعالیت های زیادی باتوجه با دریافت مجوزهای رسمی آغاز کند! مثلا دریافت سفارش تایپ! که میتوانید با دریافت سفارش تایپ جزوه های استادان و دانشجویان درآمدی برای خود دستو پا کنید.

حال شاید بپرسید مشتری‌هایمان را چگونه بیابیم؟ بله درست است! با راه اندازی یک وب سایت خدماتی، و با انتخاب یک عنوان خوب برای وب سایت خود که بتواند در جذب مشتری نقش اساسی ایفا کنید، و همچنین با بهبود وضعیت محتوای خود در search گوگل و بالا بودن از رقبا میتوانید سفارش خود را دریافت و مشتری خودرا پیدا کنید، التبه در کسبو کار اینترنتی این مشتری است که دنبال شما میگردد! سپس طی زمان خاصی (توافق بین شما و خواننده) آن سفارش را پذیرفته  انجام داده و به مشتری تحویل دهید و بابت آن مبلغ دریافت کنید.

و یا شاید بعضی ها تب موسیقی و چنین مسایلی را داشته باشند که ما به این افراد پیشنهاد میکنیم با حداقل هزینه در جهت راه اندازی یک پایگاه اشتراک گذاری موسیقی با عنوان مناسبی همچون دانلود آهنگ جدید مخاطبان خاص إ مربوط به هنرمندان را به سایت خود جذب کنند و در إعزای ارایه آخرین اثر خواننده ها به علاقه‌مندانشان هزینه‌ای دریافت کنند که بصورت عامیانه به آن هزینه اشتراک میگویند.

البته شاید بگویید مگر روزانه چند نفر موزیک گوش میدهد؟ مگر چقدر میشود مجموع درامد روزانه این کار که وقتمان را صرفش کنیم! خوب بابت این پرسش میتونیم کمی عمقی تر وارد شویم ، ما میتوانیم با ایجاد تنوع در فایل هایی که به اشتراک میگذاریم از درامد بالایی برخوردار شویم.  مثلا با اشتراک گذاری مجموعه آرشیو یک خواننده در قالب دانلود فول آلبوم و یا اشتراک گذاری ویدیوهای اجرا شده توسط هنرمند در قالب دانلود موزیک ویدیو و … تنوع ارایه خدمات را بیشتر کنیم، که درر  نهایت منجر به درامد بیشتری خواهد شد.

البته باید متذکر شوم که این فعالیت هزینه آنچنانی نیاز ندارد، نهایت تا ۳ میلیون! اما نیاز به تجربه کاری بالا و پیاده سازی جدید ترین خلاقیت ها می باشد که شمارا نسبت به بقیه رقبا که در این زمینه فعالیت دارند متمایز کند، هم اکنون وب سایت AvangMusic  این زمینه فعالیت گسترده‌ای را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده است که با استقبال زیادی نیز از سوی کاربران اینترنتی روبرو شده.

و سومین پیشنهاد ما مربوط به کار آفرینی در منزل، از صفحات مجازی می باشد که خیلی ساده اما کمی سخت! چون الان رقبای زیادی در این زمینه فعالیت میکنند، شما میتوانید با ایجاد صفحات مجازی متعدد، دارای اسم هایی زیبا و کاربر پسند و با اختصاص دادن موضوع خاصی به آن صفحه در آن زمینه فعالیت داشته باشید و شروع به جذب مخاطب برای آن Page کنید.  مثلا عنوان صفحه شما میتواند دانلود آهنگ جدید باشد که در زمینه اشتراک گذاری جدید ترین آهنگ های روز هنرمندان فعالیت دارد و یا دانلود فول آلبوم که در حیطه اشتراک گذاری مجموعه آثار خوانندگان مجاز ایرانی یا خارجی با توجه به نیاز کاربران فعالیت میکند ، حال شاید این سوال برایتان پیش آید که آمدیم و مخاطب جذب کردیم ، وقت نیز گذاشتیم ! در آمدمان از کجاست؟

بسیار ساده ست! شما وقتی به حداکثری از مخاطبان خود در آن Page برسید، خود  هنرمندان جهت پخش اثار هنری خود به شما هزینه پرداخت میکنند تا جدیدترین موزیک آن هنرمند را به اشتراک بزارید در صفحه اینیستا یا تلگرام یا فیسبوک! و یا میتوانید در ازای دریافت هزینه، تبلیغ یک شرکت یا فروشگاه را در صفحه خود به نمایش بگذارید.

امیدوارم مقاله مفیدی شده باشد، موفق باشید.

 

برگرفته از
avangmusic
لینک کوتاه
برچسب ها