رکورد تاریخی فراخوان سالیانه اتومبیل‌های معیوب در آمریکا

نویسنده:

۰۹:۰۵:۴۵

 
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها در گزارشی اعلام نموده که طی این ۶ ماه بیش از ۳۷.۵ میلیون اتومبیل به دلیل نقص فنی به نمایندگی احضار شده اند. در حالی که رکورد قبلی با عدد ۳۰.۸ میلیون متعلق به سال ۲۰۰۴ بوده است. این آمار بر اساس اطلاعات مقدماتی منتشره توسط خودروسازان تا به این لحظه آماده شده است. و جالب است که دو سوم این فراخوانها مربوط به محصولات جنرال موتورز است.
 
البته این آمار به زودی جهش دیگری را هم تجربه خواهند کرد. زیرا سه خودروساز بزرگ ژاپنی به زودی طرح جهانی ارزیابی ایراد ایربگ در محصولاتشان را به اتمام خواهند رساند. این در حالی است که تنها در ماه ژوئن ۸.۱ میلیون اتومبیل جدید در آمریکا به فروش رفته است.
 
بنا بر گزارش این موسسه به طور معمول، صنعت اتومبیل سازی آمریکا هر ساله ۱۰ تا ۲۰ میلیون خودرو را به نمایندگی فرامی خواند. این آمار در سال گذشته میلادی کمتر از ۲۲ میلیون بوده و در سال ۲۰۱۲ هم به ۱۶.۴ میلیون دستگاه رسیده است. اگرچه از سال ۱۹۸۱ تا کنون، ۲۰۰۴ تنها سالی بوده که آمار از ۳۰ میلیون گذشته است. برای آمار رسمی سال ۲۰۱۴ هم باید تا سال آینده میلادی صبر کنیم.
 
رشد صعودی امار سال جاری هنگامی شروع شد که جنرال موتور در فوریه ۲.۵۹ میلیون اتومبیل خود را به دلیل نقص در سویچ احتراق به نمایندگی فراخواند. ایرادی که باعث حداقل ۱۳ مرگ در تصادفات شده بود. فاش شدن این موضوع که جنرال موتورز از یک دهه پیش از چنین نقصی مطلع بوده، باعث شعله ور شدن تحقیقات کنگره در خصوص این موضوع، طرح غرامت مدنی ۳۵ میلیون دلاری و همچنین تحقیقات واحد کاهش جرایم دادگستری شد.
 
و نتیجه این جدال آن بود که تمامی تست های ایمنی ماشین های جنرال موتورز زیر سوال رود و بزرگترین خودروساز آمریکا مجبور شود بیش از ۲۵.۷ میلیون خودرو را به دلایل محتلفی از جمله حل مشکل سیستم احتراق، نوار زه درها یا قفل کمربندها به نمایندگی فرا بخواند.
 
البته پیش از این برنامه جنرال موتورز، رکورد وسیع ترین فراخوان شرکتی آمریکا در اختیار شرکت فورد قرار داشت که در سال ۲۰۰۱ بیش از ۲۳.۳ میلیون خودرو را به نمایندگی فرا خواهنده بود. از آنجایی که جنرال موتورز بیش از ۶۴.۶ میلیون خودرو و کامیون در جاده های آمریکا دارد، این فراخوان تقریبا ۴۰ درصد از آنها را به نمایندگی کشانده است. 
 
با این تفاسیر، آیا هنوز خودروهای خارجی (و بالاخص آمریکایی) را به خودروهای داخلی ترجیح می دهید؟ حداقل خودروهای داخلی چنین ایرادات عمده ای ندارند که دسته جمعی احضار شوند!!!

 
برگرفته از
فراخوان
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه